Ne snad, že by šlo o atmosféru, to určitě ne, ba právě naopak, ta byla příjemná a pohodová. Ale sedmikilometrová trať skládající se ze dvou okruhů obcí a jejím okolím slibovala, že se promění v náročnou zkoušku fyzických sil i morálky. A běžci neznajícímu zdejší terén se jen při pohledu do brutálního stoupání hned po startu musela zatočit hlava, tím spíše při vědomí, že tenhle krpál se mu postaví do cesty dvakrát. Ostatně ani ten, kdo ho z dřívějška znal, jistě nejásal, že mu zase stojí v cestě, nadto ve třicetistupňovém parnu.

Sotva se startovní pole dalo do pohybu, zákonitě se rozdělilo do skupinek podle běžecké výkonnosti účastníků. Hned během prvního stoupání bylo jasné, kdo bude bojovat o nejvyšší pozice. A byla to vesměs jména dobře známá z regionálních běžeckých závodů. I čelní skupinka se ovšem poměrně rychle rozdělila, takže po necelé půlhodině dobíhali závodníci na cílovou rovinkou s poměrně výraznými rozestupy.

Běh na Kozlovský kopec v roce 2021.
OBRAZEM: Běžci stoupali na Kozlovský kopec, nejrychlejší byl Kovář

Pod třicet minut se nakonec dostali čtyři nejrychlejší borci. Všem soupeřům se postupně vzdálil Jaroslav Tlapák (Iscarex Česká Třebová) a v čase 29:00 min. si neohrožován doběhl pro zasloužené prvenství. Za ním následovali Josef Novák (Extreme Obstacle Runners, 29:29) a dvojice z Vencl týmu Ústí nad Orlicí: Jiří Kyral (29:40) a Lukáš Kovář (29:52). Ze Svitavska byl nejúspěšnější Tomáš Fliedr, který si časem 31:56 zajistil celkovou šestou příčku a vítězství ve své věkové kategorii.

Nejrychlejší ženou Širokodolského krosu se stala Helena Pechová (Rozběháme Svratku), její výkon 33:03 byl skutečně obdivuhodný, v absolutní klasifikaci ji zařadil na sedmé (!) místo.

V předprogramu si zazávodily i děti, takže šlo opět o setkání několika bežeckch generací.

Pohár Iscarexu o víkendu sice opožděně, ale zdárně odstartoval do sezony. Oba závody, jak sobotní Kozlovský kopec, tak nedělní Širokodolský kros, se vydařily.