Svitavy prohrávaly před polovinou utkání s Litvínovem 1:5, ale potom rozpoutaly uragán, který korunovaly vítěznou brankou v prodloužení.

Před rekordní kulisou 569 (!!) diváků skalpovali v parádním utkání Bivoje z Litvínova díky brance Aleše Königa půl minuty před závěrem prodloužení a posílili naději na postup do play off druhé nejvyšší celostátní soutěže.

FbK Svitavy – SK Bivoj Litvínov 7:6 po prodloužení (1:3, 3:2, 2:1 – 1:0)

Branky a asistence: 15. Štancl (Richter), 31. Richter (Doseděl), 33. Šmarda (Štancl), 39. Werner (vlastní), 54. Říha (Klusák), 56. König, 65. König (Doseděl) – 4. Krejčí, 7. Mandelbaum (Hulič), 19. Skalitz (Hulič), 25. Mandelbaum (Hertl), 29. Řeháček (Hocelík), 58. Hertl (Řeháček). Rozhodčí: Valenta – Žďárský. Vyloučení: 5:3, navíc Říha (Svitavy) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:28. Diváci: 569.

FbK Svitavy: Skácelík – Říha, Prudil, Štancl, Šmarda, Macků, Sauer – Petráž, Kolena, Junek, Doseděl, Richter, König, Brýdl, Muselík, Klusák, Zelený.

Domácí hráči se pustili do boje v báječné kulise s obrovským elánem, ovšem Bivoj není na čele první ligy náhodou a rychle ho zchladil. Ve 4. minutě potrestal Krejčí špatnou rozehrávku Svitav a brzy poté zvýšil skóre ve prospěch hostů přesně pálící Mandelbaum.

Hrálo se ve vysokém tempu a Svitavští drželi rovnocennou partii, dokázali se dostat i do šancí, ale s jejich využitím byli na štítu. Až v 15. minutě sáhl k osvědčené zbrani Štancl a ostrou ránou ze střední vzdálenosti snížil na 1:2. Jenže odpověď Litvínova byla pádná a po nahrávce nejproduktivnějšího hráče soutěže Huliče překonal Skácelíka volný Skalitz – 1:3.

Smrtící efektivita hostů fungovala také v nástupu do druhé části, kdy nejprve Mandelbaum a po něm Řeháček zajistili čtyřgólový odstup – 1:5. Domácí mezitím neproměnili více než minutovou přesilovku pět na tři a nebylo divu, že do myslí přítomných se začal vkrádat neodbytný a nepříjemný pocit, že o výsledku je rozhodnuto. A to také z toho důvodu, že hned vzápětí šli domácí do oslabení.

Avšak v hale na Střelnici se teprve potom začaly dít věci. V početní nevýhodě se Richterovi podařilo korigovat na 2:5, ve 33. minutě se ujala překvapivá střela Šmardy z ostrého úhlu a ve 39. minutě, krátce po dalším přestálém oslabení, si hostující Werner po rychlém svitavském protiútoku srazil míček za záda vlastního gólmana – 4:5!

Před poslední částí tak bylo náhle znovu všechno otevřené. Viditelně znejistělí hosté mohli poslat domácí florbalisty do kolen ve dvou přesilovkách, v nich jim však nadšeně bojující soupeř skoro nic nedovolil. A pak to přišlo. Říha, který předtím strávil dvanáct minut „na hanbě", v čase 53:22 parádní ránou srovnal na 5:5. Za další dvě minuty, prakticky ze stejného místa, mířil přesně König a cela hala byla na nohou – 6:5!

Ne nadlouho, tři minuty před koncem se prosadil Hertl a bylo to 6:6. V infarktovém závěru fauloval litvínovský kapitán Hocelík hrubě Junka, ale velkou příležitost v podobě přesilovky domácí nezužitkovali ani v závěru základní doby, ani v úvodu nastavené pětiminutovky.

I přesto nakonec boj o druhý bod vyzněl pro Svitavy a diváci i hráči tonuli v euforii. Zásluhu na tom měl průnikem Doseděl, po jehož nabídce se po hlavě před branku vrhl hrdina závěru König a našel volné místo mezi gólmanem Hruškou a tyčkou. A bylo vymalováno.