Hned ten první získala domácí dvojice, a to Adéla Škeříková a Breda 2 v soutěži pony pro děti od 8 do 12 let.

Ve starší kategorii (13 – 16 let) si prvenství vyjela Nikola Tivodarová s Indiánem 1 rovněž reprezentující JK Hřebčín Suchá.

Potom přišly na řadu soutěže na velkých koních. V kategorii dětí si na parkuru stupně Z dojela pro prvenství a oblastní titul Tereza Lipavská v sedle Kačenky 1 (JK Sloupnice), která v rozeskakování předčila dvojici Anna Slušná – Adiže 2 (Stáj Slušný).

Roli favoritky v mistrovském parkuru juniorů (stupeň L) potvrdila medailistka i z významných republikových soutěží Sára Finsterle (JK Hřebčín Suchá), které obsadila první dvě místa s Eurydikou a Elektrou 3. Bronzová v mistrovství východočeské oblasti skončila Lucie Šrámková s Anji K (Jezdecký klub Čermná).

Zbývající soutěže na programu srpnových závodů na Suché se konaly jako otevřené. V parkuru stupně Z na limitovaný čas byla nejlepší Natálie Jiroutková v sedle Zarani Elizabeth (Showpal Equiteam).

Bezchybný v obou částech a navíc nejrychlejší v návazném rozeskakování, díky čemuž vítězný, byl v soutěži stupně ZL Matouš Kořínek se Chique (Stáj Nový Dvůr).

Vrcholem dne byl parkur stupně S, který opanoval Jiří Skřivan (Stáj Manon), když s Coco d´Eclipse obsadil první a s Flying Star 1 druhou příčku. (rh)