Domácí tým bude chtít vrátit svým hlavním soupeřům v boji o titul prohru z úvodního měření sil v Praze.Manažer Petrák má k dispozici všechny jezdce, a to včetně kapitána Václava Milíka. Ten nedávno reprezentoval Českou republiku v závodech Speedway of Nations, kde náš tým dokázal po dvaceti letech postoupit do semifinálových bojů.  

Druhým lídrem pardubického týmu by měl být Andžejs Lebeděvs. Ten v minulosti ve městě Zlaté přilby, také startoval a nahrazuje v týmu Slovince Matěje Žagara. Tento závodník se ze závodu omluvil kvůli plnění povinností v dánské lize.

V soutěži družstev je však nesmírně důležitý vklad třetího jezdce týmu a juniora. Na těchto pozicích nastupují Štichauer a Jeníček. Vzhledem ke zranění Hlačiny, který původně měl mít v tomto závodě premiéru, tak poslední vestu s pardubickým znakem oblékne hostující plzeňský jezdec Frýza.

Vedoucí celek soutěže přijíždí bez Josefa France v základní sestavě. Zranění nepustí pražského kapitána na dráhu a je otázkou, zda se v Pardubicích objeví hvězda pražského týmu Jan Kvěch.

Lídr juniorské reprezentace je po zranění v péči lékařů a jeho start nebyl příliš pravděpodobný, protože svádí souboj s časem a jeho hlavním cílem je nedělní boj v souboji o titul nejlepšího juniora světa v Cardiffu.

V Pardubicích opět mohou překvapit i jezdci ze Slaného, kterým se na této dráze vždy daří a v současnosti mají nejstabilnější tým.

Dnešního závodu se účastní i překvapení z loňské sezony, a to tým Gniezna, který své závody jezdí v Liberci. Domácí polská soutěž se jim nevyvedla a účast v české extralize proto berou jako nový začátek. Zda pardubičtí jezdci potvrdí domácí nadvládu, to uvidíme od 18 hodin.