Jeho předposledním dílem byl Čertovský běh v Damníkově u Lanškrouna. Pořadatelé připravili trať o délce 4,2 kilometru, jejíž převýšení činilo 220 metrů.

Absolutním vítězem běhu se stal zkušený Michal Horáček z Iscarexu Česká Třebová, který dosáhl času 14:34 a zároveň se tak přiblížil na dosah k celkovému prvenství v seriálu. Ze zástupců Svitavska si vedl nejlépe Jan Kubíček (TJ Jiskra Litomyšl), jenž proběhl cílovou páskou na celkové sedmé příčce (15:22). Do elitní dvacítky se pak vešli ještě Jiří Myška (Atletika Polička, 12., 15:41) a Jiří Chlup z TJ Rychnov na Moravě (19., 16:56).

Z dalších výsledků stojí za zmínku třetí místo Miroslava Štyndla z Poličky v kategorii muži C (nad 50 let) v čase 17:44. Ve výsledkové listině veteránů jej doplnil ještě jeho oddílový kolega Miloslav Červ (9., 21:07). Dařilo se rovněž poličským juniorům, čtvrtý skončil František Košňar (16:42) a pátý Vít Kalvoda (16:54).

Závěrečná kapitola poháru Iscarexu nese název Vánoční běh okolo Zlatého pásku. Protože jeho dějištěm jsou Němčice u Litomyšle, je to to dobrá šance pro běžce ze svitavského regionu, aby se s letošním rokem rozloučili aktivně. Závod v silničním běhu se koná tuto sobotu od 10 hodin.

(rh)