Pohárové body

Na úvodním klání českého poháru mládeže reprezentovali poličský klub starší žák Miroslav Bureš a Jan Novák v kategorii kadetů. Nejprve si dali sraz nejlepší mládežníci v Soběslavi, kde změřili svoje síly v kritériu. „Mirek Bureš si zde počínal velmi zdatně, velmi dobře se pohyboval závodním polem a zaslouženě získal i prémiové body,“ hodnotil Miloš Mayer z SK Prima Polička.

Výsledky: 1. Michal Vakoč (Dukla Praha), 2. Jan Skála (PSK Whirlpool Autor Junior Hradec Králové), 3. Tomáš Kos (TJ Plamen Chodov), 9. Miroslav Bureš (Prima Polička).

Hned následující den bojovali jezdci o body v silničním závodu v okolí Pičína a opět se v závěrečném spurtu hromadného pole Bureš prosadil a dojel na šestém místě, když o medailovou pozici přišel jen pár desítek metrů před páskou.

Výsledky: 1. Michal Vakoč, 2. Jan Skála, 3. Matouš Marek (Mapei Cyklo Kaňkovský), 6. Miroslav Bureš (SK Prima).

Podstatně hůře se vedlo Janu Novákovi, který jel svoje první závody v kategorii kadetů. „Vždy hned v úvodu zaváhal a dojížděl v poli poražených, ale jistě se ze svých chyb ponaučil a v dalších závodech si bude počínat lépe. Jeho výkonnost je rozhodně na vyšší úrovni než na umístění v závěru startovního pole,“ poznamenal zkušený Miloš Mayer.

Skvělí bikeři

Dalšími vynikajícími výsledky se zaskvěli poličští bikeři, když Ondřej Semerád se na závodech Českého poháru XC pod Kunětickou horou umístil v kategorii Masters na sedmé příčce. O velké náročnosti celého závodu svědčí nejlépe ta skutečnost, že jej dokončila pouze třetina startujících.

Na závodech MTB Velká cena Nasavrk si také skvěle vedl Petr Vlček, jenž si v kategorii elite na trati dlouhé 42 kilometrů dojel v kvalitním šedesátičlenném startovním poli pro šesté místo.

(may, rh)