Svitavský tým měl za sebou zcela nevydařená vystoupení v Liberci a Jičíně a čekalo se, jestli se mu podaří špatnou sérii v zárodku zastavit. Povedlo se a diváci se mohou těšit na nadstavbové souboje elitní čtveřice. O tom, jestli Svitavy udrží první místo i po dvaadvaceti kolech, se rozhodne na závěr v hlavním městě (USK B, Bohnice).

Svitavy – Poděbrady 68:57

Body: Šindelář 20, Teplý 17, Lepold 11, Sobotka 8, Sedlák 5, Havránek 4, Dvořák 3.

Poděbrady přijely do Svitav s bilancí sedmi vítězství z posledních osmi zápasů. Přestože stále náleží k ohroženým týmům, tak se potvrdil předpoklad vyrovnaného souboje. Domácí se marně snažili výrazněji odskočit, hosté je zlobili zejména podkošovou dvojicí Kukačka – Vašíček, která vynikala především na útočném doskoku. Osud zápasu se naplnil až v poslední desetiminutovce, kdy Svitavští výrazně zpevnili obranu a dovolili soupeři v tomto období nastřílet jen osm bodů. Výhra to však byla těžce vybojovaná.

Pavel Špaček, trenér: Soupeř po návratu Vašíčka výrazně posílil. V celém utkání jsme se mohli spolehnout na velmi dobrou obranu a to byl základ našeho vítězství. Kluci v poslední čtvrtce udrželi hosty pět minut bez jediného bodu, což rozhodlo o výsledku. Toto vítězství jsme potřebovali po dvou prohrách jako sůl.

Svitavy – Nymburk B 79:61

Body: Teplý 18, Šindelář 16, Lepold 15, Sobotka 11, Sedlák 8, Havránek 7, Nohal 4.

Rezerva nejlepšího českého klubu přijela pouze v sedmi hráčích, v první čtvrtině nestačila naprosto v ničem a za stavu 29:10 se publikum těšilo na rekordní bodové hody.

Na ty ovšem muselo rychle zapomenout, neboť během pěti minut bylo vše jinak. Hosté snížili na rozdíl šesti bodů, do druhé půle vlétli s cílem otočit utkání a zkoprnělí domácí, kteří na okamžik zcela vypadli z role, se ani nestačili divit, když rázem prohrávali 40:42!

V těch chvílích se ale ukázala síla svitavského družstva, které za podpory skvělých diváků nymburský tlak zastavilo. Náskok začal znovu narůstat a když se probudili rovněž domácí „trojkaři“ (osm přesných pokusů), odehrál se konec duelu v poklidu. Nechybělo však příliš mnoho a velké překvapení na účet ligového lídra mohlo být na světě.

Pavel Špaček, trenér: To mi spadl kámen ze srdce. Znovu se ukázalo, že se musí hrát soustředěně po celých čtyřicet minut. Pět minut zvolnění posadilo soupeře do sedla a málem jsme ho nedokázali zastavit. Přesto si cením toho, že kluci nepodlehli panice a poslední čtvrtinu zvládli excelentně. Naštěstí nás v tomto utkání podrželi skvělí diváci a moc jim za to děkujeme. Teď nás čekají dva závěrečně zápasy základní části v Praze a rádi bychom si tam napravili dosti pošramocenou pověst z posledního výjezdu.