Dvacáté kolo nejvyšší soutěže zavedlo svitavské basketbalisty tam, odkud se s vítězstvím skutečně počítat nedalo. Dal se však předvést statečný výkon, což se jim v každém případě podařilo.

ČEZ Basketball Nymburk – Dekstone Tuři Svitavy 81:69

Body: Allen 20, Hruban 16, Sant-Roos 15, Benda 13, Welsch 8, Simpson 7, Lawrence 2 – Slezák 17, Teplý 14, Mickelson 14, Jelínek 8, Roseboro 7, Vučica 6, Andres 3. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Znamínko. Fauly: 14:18. Trestné hody: 14/7 – 15/11. Doskoky: 37:39. Trojky: 6:8. Diváci: 390. Vývoj po čtvrtinách: 18:10, 34:31, 65:48.

Pouze osm mužů schopných boje přivezli Tuři na palubovku nejtěžšího soupeře. A tato osmička tam předvedla statečný výkon, za který si zaslouží uznání. Rychlé vedení favorita s hosty nezamávalo a udrželi s ním kontakt, dokonce několikrát vedli, a to ještě i v průběhu třetí čtvrtky, což se povede málokomu.

Jenomže potom přišlo pět minut, v nichž Nymburk předvedl „evropský" výkon, ovládl tuto pasáž v poměru 20:3 a rozhodl utkání. Svitavy ale vyhrály proti mistrovi dvě čtvrtiny a to je super vizitka.

„Hodně nás limitovaly ztráty, kterých jsme udělali třiadvacet. Vinou toho si Nymburk na konci první a potom v průběhu třetí čtvrtiny udělal náskok a kontroloval zápas. Myslím si však, že jsme ukázali dobrou tvář jak na útočné, tak na obranné polovině," vyjádřil se trenér Lubomír Růžička.

Předposlední vystoupení v základní části čeká na Tury v sobotu 28. ledna na prostějovské palubovce.

20. kolo: Jindřichův Hradec – Ústí nad Labem 88:84, Opava – Prostějov 91:72, Děčín – Kolín 80:71, USK Praha – Pardubice 74:62. Utkání Brno – Ostrava se hraje v pondělí (20:15).

1. Nymburk (39), 2. Pardubice (36), 3. Děčín (34), 4. Opava (31), 5. Kolín (31), 6. USK Praha (30), 7. Ústí nad Labem (29), 8. Prostějov (28), 9. Jindřichův Hradec (27), 10. Svitavy (25), 11. Brno (24), 12. Ostrava (23).