Tudíž ve střehu jsou také v Litomyšli, jelikož tamní oddíl, konkrétně tým mužů, je jediným zástupcem našeho okresu na této úrovni. Zítra pro něho začíná třetiligový ročník.

Muži byli zařazeni do jiné skupiny než v předešlé sezoně, a to zásluhou rozšíření III. ligy na pět dvanáctičlenných skupin. Litomyšlští budou obhajovat čtvrté místo a semifinálovou účast z loňska, tak vysoký cíl si ale zatím nekladou. Mnozí soupeři jsou neznámí.

„Sestupovat budou jen dvě družstva, což je proti minulým rokům uklidňující. Vždyť do letoška mohly padat třeba čtyři týmy,“ pochvaluje si předseda litomyšlského oddílu Karel Štarman nový systém. Jako vítaný vidí klidný střed.

Sestava, která bude v barvách Jiskry bojovat na třetiligových stolech, se nezměnila. Základní čtveřici vytvoří Jiří Táborský, Radek Šesták, Jaroslav Špinar a Tomáš Křepelka, první tým mohou doplnit i hráči z B mužstva, především zkušený Jiří Dostál.

První střetnutí sehrají muži Jiskry v domácím prostředí zítra odpoledne, kdy nastoupí proti regionálnímu rivalovi – TTC Ústí nad Orlicí. „Ten se rozhodl nasazovat do utkání mladé hráče, samozřejmě doplněné o matadora Čopiana, proto je těžké odhadovat výsledek. Jak ale známe vedení hostů, soupiska je jedna věc a sestava v utkání druhá. Proto se nikdo nebude divit, když za hosty nastoupí někdo ze starší gardy,“ upozorňuje Karel Štarman na ošidnost prognóz.

Ať Ústí přijede v jakékoli sestavě, nehodlají domácí rozhodně odejít od stolů poraženi. „Start do sezony bude velice důležitý, protože o čtrnáct dnů později přivítáme doma nepříjemnou Jihlavu s bývalým mládežnickým reprezentantem Zobačem a Pelhřimov, který je zatím velkou neznámou. Otřepané fráze – doma je nutné vítězit – budou nyní na místě, jenže síla soupeřů nám určitě nedává punc favoritů,“ varoval předseda oddílu.

Z řečeného jasně vyplývá, že základním úkolem pro stolní tenisty Jiskry bude co nejdříve se odpoutat od závěru tabulky a brzy zažehnat možné potíže se záchranou. „Někomu se to možná může zdát málo, ale zkušenost nás vede k opatrnost. Soutěž bude vyrovnaná, během jednoho kola můžete být na špici, aby po příštím visel celek těsně nad pásmem sestupu,“ řekl Štarman.

Ano, neznámí soupeři, to je jeden z otazníků před zahájením mistrovských bojů. V Litomyšli se ukážou zbrusu nové a neokoukané týmy, jejich výkonnost zůstává nejasná – Pelhřimov, Čechovice či Blansko. Nováčkem je také Linea Chrudim, jejíž hráče v Jiskře samozřejmě znají daleko lépe.

Dlouhodobé soutěže se protáhnou až do posledního víkendu března 2010. „Věříme, že v jejich průběhu i na konci bude v našem oddíle spokojenost. Bude to určitě náročná a nelítostná stolnětenisová dřina, z níž budou mít mnohdy možná nejlepší pocit diváci,“ zve Karel Štarman i publikum.

Utkání 1. kola Jiskra Litomyšl – TTC Ústí nad Orlicí začíná v herní stolního tenisu v hale TJ v sobotu v 15.00.

Program ve III. lize

Ústí n. Orlicí 3. 10. (d), 13. 3. (v)
Jihlava 17. 10. (d), 16. 1. (v)
Pelhřimov 18. 10. (d), 17. 1. (v)
Blansko 31. 10. (v), 30. 1. (d)
Slavkov 1. 11. (v), 31. 1. (d)
Chrudim 14. 11. (d), 13. 2. (v)
Pardubice 15. 11. (d), 14. 2. (v)
MS Brno C 28. 11. (v), 27. 2. (d)
Znojmo 29. 11. (v), 28. 2. (d)
Prostějov 12. 12. (d), 27. 3. (v)
Čechovice 13. 12. (d), 28. 3. (v)

(šta, rh)