O víkendu se vydají do španělského města Lloret de Mar, kde se od 5. do 10. května koná evropský pohár mistrů. Na Poličku tam čekají dva zápasy v základní skupině a v případě úspěchu, což obnáší vybojovat první nebo druhé místo, budou pokračovat ve vyřazovací fázi.

Samozřejmě, že pro ryze amatérský klub není takový „výlet" zrovna laciný špás. Tím spíše, že veškeré náklady jdou na jeho účet. „Finančně je to pro nás obrovská zátěž, ale jsem rád, že se všechno povedlo zajistit. Poděkování patří sponzorům, kteří nám výrazně pomohli," řekl trenér Poličky František Švec.

Pro něho je pozitivem, že letos poskládal velice slušnou sestavu. Z týmu, který bojoval ve finále celostátní ligy, budou absentovat jen Roman Netolický a Zdeněk Červený. Hrát by měli brankář Ondřej Slaný a v poli Tomáš Švec, Tomáš Jílek, Jiří Mužík, Petr Navrátil, Ondřej Kučera, Miroslav Vondra, Miroslav Kovář ml. a Vojtěch Král. Připraveni kdykoli kvalitně zaskočit budou veteráni Jaroslav Dittrich a Miroslav Kovář st.

V základní skupině se VPS Novabrik utká se soupeři z Norska a Baskicka. „Jsou to pro nás neznámé týmy, ale myslím, že los pro nás dopadl lépe než v minulosti, kdy jsme často narazili na favority z Ruska a proti nim jsme měli malé šance. Očekávám, že budou vyznávat technický styl a budou silní na míči. My proti nim budeme hrát to, co je nám vlastní, tedy zodpovědnou defenzivu s rychlými brejky," uvedl kouč Švec.

Na nějakou vážnější přípravu musel zapomenout, protože sezona velkého fotbalu je v plném proudu. „Fyzický fond by měl být v pořádku, ale co se týče hry, budeme rádi, když se před odjezdem jednou dvakrát sejdeme, abychom si aspoň osahali balon. Ani na místě nebude na trénink čas, přijedeme v neděli večer a hned druhý den před polednem hrajeme," je si dobře vědom František Švec.

Jaké jsou ambice jeho týmu na evropském fóru? Je těžké je předjímat při absolutní neznalosti protivníků, ale že by se Polička nerada loučila po základní skupině, o tom není sporu.

„Určitě pošilháváme po postupu. Důležité však je hlavně to, že vůbec máme možnost takové konfrontace. Náš celek je mladý, nevyzrálý, turnaj nám ukáže, jak na tom v porovnání se zahraničními mužstvy jsme. Jedeme v nejlepším složení, jaké šlo sestavit, jsme odhodlaní udělat pro zdar maximum," vyhlašuje František Švec.

Liga mistrů v sálovém fotbale

Složení skupin – A: VPS Novabrik Polička (ČR), Black Panters (Francie), Electricidad Jolma (Baskicko). B: Chemcomex Praha (ČR), CF Esplais (Katalánsko), Vinos Tomillar (Španělsko). C: Volga Saratov (Rusko), Aquarel CS Marqueville (Francie), WestWing Bergen Futsal (Norsko). D: Dinamo Moskva (Rusko), Conforsa Rippol (Katalánsko), Hoellen (Norsko).

Program zápasů VPS Novabrik Polička: Electricidad Jolma (pondělí 5. května, 11:15), Black Panters (středa 7. května, 11:15).

V případě postupu do play off jsou čtvrtfinálové zápasy na programu ve čtvrtek 8. května, o den později má svůj termín určeno semifinále a finále se hraje 10. května.