Čekala se velká bitva, místo ní se však odehrála jednoznačná partie. Hosté přijeli bez vynikajícího brankáře Konečného i svého nejlepšího hráče Abrháma a jakoby je tyto absence mentálně zlomily ještě před zápasem, takže nebyli Novabriku důstojným protivníkem. Polička se opět může těšit na boj o mistrovské medaile!

VPS Novabrik Polička – FK Adria Nový Bor 12:0 (4:0)

Fakta: Branky: 10., 16., 26., 26. a 37. Stejskal, 16. a 36. Jílek, 30. a 39. Vondra, 18. Mužík, 28. Navrátil, 34. Kovář ml. Rozhodčí: Uhlár – Mikoška. ŽK 1:1. Chyby: 9:8. Konečný stav série: 2:1, postupuje Polička.

VPS Novabrik Polička: Slaný – Jílek, T. Švec, Netolický, Červený – Navrátil, Mužík, Kovář ml., Stejskal, Vondra.

Domácí hráči si byli vědomi oslabení soupeře a od začátku se chopili taktovky. Aktivním pojetím hosty zatlačili do hluboké defenzivy a ti měli místy co dělat, aby vůbec překročili půlicí čáru. Brzy se také začaly rodit šance, na branku hostů létala rána za ránou a bylo jasné, že novoborská defenziva tohle dlouho vydržet nemůže.

Také, že nevydržela, v 10. minutě vystihl špatnou rozehrávku Stejskal a tvrdou střelou po zemi k tyči otevřel svůj mimořádný den – 1:0. Ani po vstřelené brance se obraz hry nijak nezměnil. Nový Bor se do poločasu nedostal k vážnějšímu ohrožení Slaného a i nadále se musel prakticky jenom bránit.

V závěrečné pětiminutovce první půle Novabrik definitivně strhnul utkání na svoji stranu. Nejprve po střele Navrátila pohotově dorážel hlavou Jílek, poté znovu přesně i dostatečně tvrdě pálil Stejskal a do pauzy se gólu dočkal i velmi aktivní Mužík, který už předtím několik gólových možností zahodil.

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy s vědomím, že o výsledku je rozhodnuto. Jenže zatímco domácí neztratili chuť do hry a pořád bavili sebe i diváky pohlednými akcemi a další smrští gólů, tak hráči Adrie nenašli dostatek psychických ani fyzických sil, aby v oslabené sestavě zastavili pohromu, která se na ně neustále řítila.

Výsledkem bylo, že si domácí dělali na hřišti, co chtěli a co je napadlo. O to, že skóre bude dvouciferné, se postaral ve 36. minutě Jílek a to pořád nebylo vše, protože se mimo jiné ještě prosadil i hlavní hrdina poličské exhibice Stejskal svým pátým gólem. A Slaný, ten neměl s čistým kontem příliš práce.

Final Four celostátní ligy

Místo konání: sportovní hala Hustopeče

Sobota 7. března

Semifinále

14:00: Gioia B2Balance Brno vs. VPS Novabrik Polička

15:30: Chemcomex Praha vs. SMR Plus Zlín

17:00: VPS Novabrik Polička vs. Gioia B2Balance Brno

18:30: SMR Plus Zlín vs. Chemcomex Praha

Neděle 8. března

10:00: Utkání o 3. místo

12:00: Finále