Třetí pokračování celostátní ligy v sálové kopané dopadlo z pohledu regionální dvojice úplně opačně. Zatímco poličský celek bodoval v domácím prostředí naplno a společně se Zlínem okupuje čelo tabulky, tak Šakalové z Moravské Třebové neuspěli proti pražským soupeřům a svoje umístění nevylepšili.

VPS Novabrik Polička – Bombarďáci Větřní 8:1 (6:0)

Branky: 1., 20. a 29. Poul, 16. a 25. Kovář, 6. J. Mužík, 9. Stejskal, 14. Jílek – 40. Cais.

Bombarďáci jsou týmem, který umí potrápit favority, ale tentokrát od toho byli hodně daleko. Domácím vyšel nástup, do vedení šli ještě v první minutě a po jednoznačné převaze nasázeli do poločasu půltucet. „Hosté to zabalili a utkání hlavně ve druhé půli nemělo žádnou hodnotu. I proti odevzdanému soupeři kluci chtěli hrát a přidávat další góly, což bylo dobře," shrnul hladký duel trenér Poličky František Švec.

VPS Novabrik Polička – FK Adria Dobříč 7:0 (2:0)

Branky: 8. a 21. L. Mužík, 10. Jílek, 31. J. Mužík, 33. Stejskal, 34. Vondra, 38. Netolický.

Adria by možná kladla Novabriku větší odpor, to by se však na turnaj musela dostavit v početnější sestavě. Takto neměla proti téměř kompletním domácím naději. Navíc měla předešlý zápas v nohou, postupem času jí valem odcházely síly a ke konci se pouze bránila. Poločas to hosté jakž takž vydrželi, po přestávce už šlo jenom o skóre, které mohlo být klidně vyšší. „Ani toto utkání nás neprověřilo. Jsme rádi za vítězství, ale myslím, že ani my, ani diváci nemohli být z takových utkání nadšeni," říká zkušený poličský trenér.

„Nedokážu posoudit, jestli my jsme hráli tak dobře, nebo soupeři tak špatně. Pocit z turnaje mám dobrý, na druhou stranu bychom ale potřebovali hrát daleko těžší zápasy, protože jenom takové nás mohou posunout dál a ukážou, jak na tom skutečně jsme," je si František Švec vědom, že ze dvou jednoznačných vítězství nelze dělat žádné podstatnější závěry.

Polička: Slaný – J. Mužík, Vondra, Poul, Kovář, Netolický, Jílek, L. Mužík, Stejskal.

Sparta Praha – Šakalí hněv Moravská Třebová 5:2 (3:0)

Branky: 8. a 11. Bellada, 20. Kříž, 34. Vošta, 37. Koutenský – 27. Spálenský, 29. Sedláček.

Začátek byl vlažný, obě mužstva se pomalu rozehrávala, ale přítrž této pasáži učinila první branka domácích v 8. minutě. Na druhý gól se nečekalo dlouho a celá akce byla excelentní od přihrávky až po zakončení, kdy Bellada pálil z „voleje" přímo pod břevno a Hutira neměl šanci. Do přestávky se Spartě podařilo přidat ještě jeden gól a zvýšit na 3:0. Druhý poločas začali Šakalové náporem, ze kterého dokázali snížit až na 3:2 a vypadalo to na drama. Ale domácí zapnuli a utkání dovedli do vítězného konce.

Chemcomex Praha – Šakalí hněv Moravská Třebová 4:1 (2:1)

Branky: 6. a 21. Kamas, 12. Fichtner, 25. Vobořil – 9. Müller.

Druhé utkání začalo mnohem aktivněji než předchozí. Skóre otevřel Chemcomex, ale zanedlouho bylo srovnáno, když po chybě na útočné polovině šli na brankáře dva třebovští útočníci a Müller tento brejk zakončili střelou k tyči – 1:1. Pražané získali vedení zpět perfektně rozehraným rohovým vhazováním a tvrdou ránou Fichtnera, proti níž byl Hutira bezmocný. Pár vteřin po zahájení druhého poločasu nedosáhl gólman Šakalů na střelu Kamase, která se otřela o tyč a bylo to 3:1. Následovalo další zaváhání defenzivy, před Hutirou se ocitl osamocený Vobořil a o výsledku bylo definitivně rozhodnuto. Další šance zůstaly nevyužity a skóre se více nezměnilo.

Moravská Třebová: Hutira – Brychta, Sedláček, Spálenský, Matocha, Müller, Němec, Štaffa, Václavek.

V pořadí čtvrtý turnaj celostátní ligy a současně poslední v tomto kalendářním roce se odehraje v sobotu 17. prosince a přinese první okresní derby sezony. Jeho dějištěm se stane sportovní hala v Jilemnici. Kromě vzájemného střetu se Moravská Třebová utká se Zlínem a Polička s domácím celkem.

Další výsledky:

3. turnaj: SMR Plus Zlín – Chemcomex Praha 1:0 a Sparta Praha 4:0, SK SICO Jilemnice – FK Adria Dobříč 3:4 a Bombarďáci Větřní 0:2.

Pořadí:

1. Polička (15), 2. Zlín (15), 3. Chemcomex Praha (12), 4. Sparta Praha (9), 5. Dobříč (9), 6. Větřní (7), 7. Moravská Třebová (4), 8. Jilemnice (0).