První „mečbol" zůstal neproměněn. Sáloví fotbalisté VPS Novabrik si mohli ve druhém duelu čtvrtfinálové série celostátní ligy zajistit kýžený postup na finálový turnaj. To se jim však nepovedlo, když v Luhačovicích na rivala ze Zlína nestačili a po porážce 1:3 musí o účast mezi elitní čtyřkou zabojovat ve třetím zápase v domácím prostředí. Je to jediná ještě nerozhodnutá série. Celky Chemcomexu Praha, Brna a Stonavy zvládly překonat soupeře v nejkratším možném čase a finálová sestava čeká na poslední jméno.

SMR Plus Zlín – VPS Novabrik Polička 3:1 (1:1)

Branky: 10. Hnilo, 26. a 29. Ulman – 14. V. Král. Rozhodčí: Uhlár – Tománek. ŽK: 3:0. Chyby: 6:6.

Polička: Slaný – Jílek, T. Švec, Červený, Netolický – V. Král, Jiří Mužík, Navrátil, Netolický, Kučera.

Těžko se Poličští vyrovnávali s nepříznivým výsledkem, věděli totiž až příliš dobře, že zahodili obrovskou postupovou šanci. V utkání rozhodně netahali za kratší konec, ale stejně jako v prvním střetnutí doma dali pouze jednu branku. A tentokrát to na výhru nestačilo.

„Mrzí mě to více, než kdybychom inkasovali nějaký příděl. Bohužel se s námi delší dobu táhne střelecká nemohoucnost a pokud neproměníme takové šance, jak jsme si vypracovali, tak nemůžeme uspět," je si vědom trenér František Švec.

První poločas zápasu, který byl psychicky i fyzicky náročný pro všechny aktéry, nabídl vyrovnaný boj herně i na šance. Zkraje hosty podržel Slaný, potom mohli udeřit sami, ale buď trefili na brankového čáře stojícího bezmocného beka, nebo nedotáhli slibnou akci na zadní tyči před odkrytou svatyní. První gól dal Zlín v 10. minutě zásluhou Hnila, o rychlé vyrovnání se postaral V. Král a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Klíčový okamžik nadešel po změně stran, kdy domácí hasili další útok soupeře jen za cenu faulu, ale nařízenou penaltu zahrál Červený špatně a nechal vyniknout brankáře Soukeníka. Hráče Zlína to pochopitelně do dalších fází pořádně nakoplo a v rozmezí tří minut jim Ulman zajistil vedení 3:1.

„Je to hráč vysokých kvalit, byl jednoznačně nejnebezpečnějším mužem domácích, kteří hráli hodně přes něho. My se bohužel nevyvarovali, na rozdíl od minulého utkání, chyb v defenzivě a soupeř je potrestal," řekl trenér Švec. V posledních deseti minutách Poličským nezbylo, než pustit se do boje vabank, jenže gól nebyli schopni vstřelit. Ani domácím sice jejich brejkové akce nevyšly, ale jim to vadit nemuselo. Napínavá série zkrátka ještě nekončí.

„Je to škoda, protože to byl pro nás hratelný duel. Mizernou koncovkou jsme se připravili když ne přímo o postup, tak minimálně o dramatičtější závěr. Jak to mohlo skončit, pokud bychom šli do vedení 2:1, to je těžké odhadovat, faktem však je, že herně jsme horší nebyli," uvedl František Švec.

Co naplat, na řadu nyní přijde čtvrtfinále číslo tři a je jasné, že sobotní dopoledne (hrát se bude od 10 hodin) v Poličce nebude pro slabší povahy.

Čtvrtfinále CL

Bombarďáci Větřní (8.) vs. Chemcomex Praha (1.) 2:7

Konečný stav série: 0:2. Postup: Chemcomex Praha

SK SICO Jilemnice (7.) vs. GIOIA B2Balance Brno (2.) 2:3

Konečný stav série: 0:2. Postup: GIOIA B2Balance Brno

SMR Plus Zlín (6.) vs. VPS Novabrik Polička (3.) 3:1

Stav série: 1:1. 3. zápas: 1. března (10.00) v Poličce

SC Premium Stonava (5.) vs. FK Adria Nový Bor (4.) 6:1

Konečný stav série: 2:0. Postup: SC Premium Stonava