Tentokrát jim však akutně hrozí, že se vrchol sezony obejde bez jejich přítomnosti. Poté, co před týdnem podlehli na domácí palubovce Novému Boru v prvním utkání čtvrtfinálové série 0:1, nemají kam couvnout.

Pokud se chtějí dostat na Final Four, tak musí o víkendu odvrátit soupeřův „mečbol" a za týden pak rozhodnout ve třetím utkání doma. Což není úkol z kategorie neřešitelných a určitě je v poličských silách. Jen to bude chtít probudit v týmu „zabijácký" střelecký instinkt.

Právě koncovka byla totiž v úvodním střetnutí obrovským problémem Novabriku. Nula na kontě vstřelených branek znamenala K.O. nadějím na příznivý výsledek. „S tím, co jsme ve hře dopředu předvedli, nemůžeme být spokojeni. Věřím ale, že se v odvetě dokážeme prosadit daleko více, kvalitu v týmu rozhodně máme," neztrácí optimismus trenér František Švec.

Kádr se mu pro sobotní odvetu hranou v Praze-Radotíně ještě zúžil o Zdeňka Červeného. „Nahradíme ho z béčka, jinou posilu shánět nebudeme. Kluci nemohou na nikoho spoléhat, musí se s tím porvat sami. Jsme odhodláni udělat maximum pro to, abychom vrátili sérii zpátky do Poličky. Potřebujeme zlepšit útočnou fázi a také trochu toho štěstí, aby se míče odrážely nejen k soupeři, ale i k nám," přeje si Švec.

První kolo play off celostátní ligy

FK Adria Nový Bor – VPS Novabrik Polička 21. února v Praze-Radotíně (první utkání: 1:0)

FC Družba Vysoké Mýto – SMR Plus Zlín 21. února ve Vysokém Mýtě (první utkání: 1:5)

Bombarďáci Větřní – Chemcomex Praha 21. února v Českých Budějovicích (první utkání: 2:8)

SK SICO Sportovní centrum Jilemnice – GIOIA B2Balance Brno 21. února v Jilemnici (první utkání: 1:6)