Ale pokud se nedá gól, nelze vítězit, a potvrdilo se, že Novabrik má při absenci některých hráčů v ofenzivě skutečné problémy.

VPS Novabrik Polička – FK Adria Nový Bor 0:1 (0:0)

Fakta: Branka: 38. Slavík. Rozhodčí: Hradil – Štechmüller. ŽK: 2:2. Počet chyb: 10:8. Stav série: 0:1.

Polička: Slaný – T. Švec, Jílek, Mužík, Navrátil – Vondra, Červený, Stejskal, M. Kovář ml.

Utkání začalo přesně tak, jak to v play off bývá zvykem, tedy pod heslem „opatrnost především". Nikdo se nikam nehnal, hrálo se velice obezřetně a střelecké příležitosti byly na obou stranách jen sporadické.

A to přesto, že Poličce byl v 8. minutě odpískán pátý faul a celý zbytek poločasu hrála pod hrozbou prodloužené penalty. „Kluci byli hodně namotivovaní a z toho vyplynuly bohužel i hloupé fauly hlavně na útočné polovině. Až se divím, že jsme to tak dlouho zvládli bez chyb," komentoval tuto okolnost trenér Novabriku František Švec.

Asi nejlepší pasáž v zápase odehráli domácí v závěru prvního poločasu, kdy se dostali do tlaku a měli několik slibných možností, ke gólovému konci je však dotáhnout nedokázali.

Po změně stran plynula hra v obdobném duchu. Byť pojetí bylo přece jenom o malinko aktivnější, tak i nadále hrála prim snaha neudělat hrubku a nenabídnout soupeři lacino výhodu. „První gól by to rozjel, ale ten ne a ne padnout," uvedl Švec.

Domácí měli lehce navrch, ale ve finální fázi se potýkali s nepřesností a museli se mít neustále na pozoru před rychlými kontry Nového Boru. „Náznaky šancí tam byly, ale v klíčových situacích se míče odrážely jinam než k nám, ke gólmanovi prošlo minimum střel a když už balon byl volný půl metru před lajnou, tak byl zase blíže k hráčům soupeře," naráží poličský trenér na fakt, že hosté velice dobře blokovali střelecké pokusy a jenom velice málo jich propustili až ke svému brankáři Konečnému.

Zdálo se, že čtyřicet minut nebude na rozhodnutí stačit, pak ale po vcelku nenápadné situaci před poličskou svatyní zůstal na hranici pokutového území nekrytý Slavík, vypálil pohotově a přesně do šibenice a gólman Slaný byl bezmocný.

Novabrik vrhl v posledních třech minutách všechno do útoku, sevřel soupeře, ale ten bránil výborně a vyrovnání nepřipustil. Poličští nechali na hřišti spoustu sil, kvalita v ofenzivě jim však chyběla.

„Samozřejmě jsem zklamaný, že jsme nevyhráli. Myslím, že kluci mají na víc. Byli ale nervózní, báli se, neprodali, co v nich je. V každém poločase jsme udělali dvě tři chyby, hosté jednu potrestali a byli tak šťastnější," hodnotil čtvrtfinále František Švec.

Vynucené absence střelce V. Krále a tvůrce hry Netolického se na hře Novabriku zřetelně projevily. „Je to první play off, které hrajeme bez výrazných individualit, jakými jsou třeba Petr Šmeral, v poslední době Roman Netolický a v zakončení Vojtěch Král. Najednou vidíme, že máme osm bojovníků, kteří hrozně chtějí, ale jakoby měli strach, že je to jenom na nich a nikdo jim v klíčových situacích nepomůže," zamýšlí se zkušený poličský kormidelník.

Není ale zdaleka všem dnům konec a v odvetě, která se hraje příští týden v Praze, udělají Poličští všechno pro to, aby sérii vrátili do své haly k rozhodujícímu třetímu zápasu. „Neprodáme to tak lacino. Co se týče defenzivy, tam problém nevidím, to bylo v pořádku. Rozhodně ale nejsem spokojen s naší hrou směrem dopředu. Tam se musíme bezpodmínečně zlepšit," doplnil František Švec.