O tomto víkendu startuje nový ročník celostátní ligy v sálové kopané. Svitavsko v ní bude mít dvojnásobné zastoupení, když ke „starousedlíkům" z Poličky přibyla nová tvář jménem Šakalí hněv Moravská Třebová.

Soutěže se zúčastní celkem deset družstev, tedy o dvě více než v minulé sezoně. Což také znamená, že základní část nebude ochuzena o patřičný náboj, neboť do play off tradičně postoupí osm nejlepších a dva týmy se tedy do vyřazovací fáze nedostanou.

Kromě Moravské Třebové je dalším novým celkem v lize Futsal Praha.

Systém soutěže se nemění, každý se utká s každým dvakrát formou čtyřčlenných turnajů s tím, že „dvojičky" tedy i Polička s Moravskou Třebovou, na sebe narazí v samostatných zápasech.

Poličský VPS Novabrik bude obhajovat vydobyté pozice mezi elitou soutěže. „Změny v kádru by neměly být výrazné. Rádi bychom ho trochu rozšířili, abychom měli v případě potřeby kam sáhnout, proto dáme šanci některým klukům z béčka," sdělil trenér František Švec.

Polička si vzhledem k předchozím úspěchům nemůže klást nízké cíle. „Základním cílem je postup do play off, to je zřejmé. Jedenáctkrát jsme už hráli na finálovém turnaji a nemůžeme se tvářit, že bychom na něj nemysleli, ale to je zatím daleko," řekl zkušený poličský kouč, který čeká těžkou sezonu.

„Co mám zprávy, tak liga by se měla určitě zkvalitnit a nakonec se může ukázat, že za jakoukoli pozici v osmičce budeme rádi. První turnaje budou tradičně provázeny potížemi se sestavou. Ta nebude optimální, ale to bude podobné i u soupeřů. My se pokusíme zahájit co nejlépe i s těmi hráči, kteří budou k dispozici," doplnil František Švec.

Šakalí hněv z Moravské Třebové vstupuje do celostátní ligy s velkým očekáváním, vždyť je to jeho premiéra mezi elitou. Klub byl založen v roce 2010 a doposud působil ve východočeské soutěži. V republikovém měřítku na sebe nejvíce upozornil letos na jaře, když ve Valticích obsadil skvělé druhé místo v národním finále českého poháru.

„Základní kádr je spolu šestou sezonu a jakékoli posily jsou vždycky hráči, kteří mají úzkou vazbu na Moravskou Třebovou," zdůraznil šéf klubu Petr Matoušek a k ambicím nováčka dodal: „Chceme hlavně získávat zkušenosti a díky pravidelnému soupeření s nejlepšími českými celky posunovat úroveň třebovské sálovky směrem vzhůru."

Úvodní turnaj za účasti obou okresních mužstev se hraje v sobotu od 10 hodin v městské sportovní hale v Litomyšli.

Program celostátní ligy 2015/2016

1. – 2. KOLO: Polička – Vysoké Mýto a Jilemnice, Moravská Třebová – Jilemnice a Vysoké Mýto (sobota 31. října od 10 hodin v Litomyšli).

5. – 6. KOLO: Polička – Dobříč a Větřní, Moravská Třebová – Větřní a Dobříč (sobota 14. listopadu od 16 hodin v Litomyšli).

7. – 8. KOLO: Polička – Brno a Zlín, Moravská Třebová – Zlín a Brno (sobota 21. listopadu od 9 hodin ve Zlíně).

9. – 10. KOLO: Polička – Chemcomex Praha a Futsal Praha, Moravská Třebová – Futsal Praha a Chemcomex Praha (sobota 28. listopadu od 16:30 v Praze-Radotíně).

11. – 12. KOLO: Moravská Třebová – Jilemnice a Vysoké Mýto, Polička – Vysoké Mýto a Jilemnice (sobota 12. prosince od 15 hodin v Jilemnici).

13. – 14. KOLO: Polička – Moravská Třebová, Moravská Třebová – Polička (sobota 19. prosince od 16 hodin v Poličce).

15. – 16. KOLO: Moravská Třebová – Větřní a Dobříč, Polička – Dobříč a Větřní (sobota 9. ledna od 16 hodin v Praze-Radotíně).

17. – 18. KOLO: Moravská Třebová – Zlín a Brno, Polička – Brno a Zlín (sobota 16. ledna od 10 hodin v Poličce).

19. – 20. KOLO: Moravská Třebová – Futsal Praha a Chemcomex Praha, Polička – Chemcomex Praha a Futsal Praha (sobota 23. ledna od 16 hodin v Poličce).