Postaral se o to především zkušený borec Petr Bartoš jedoucí na stroji KTM v kategorii MX3–Open. Po dobrém výkonu vybojoval šesté a čtvrté místo. V celkovém součtu dojel pátý a v průběžné klasifikaci Profi Auto Iveco Cupu nyní uzavírá elitní desítku.

„Po zranění to rozhodně není špatný výsledek. Petr na sobě bude i nadále tvrdě makat, aby se zlepšoval. Má před sebou evropský šampionát a pochopitelně i doma to chce dotáhnout na co nejlepší umístění,“ sdělil manažer Petr Kovář.

V Kramolíně jasně kraloval Martin Michek před Jiřím Čepelákem a překvapivě třetím Petrem Masaříkem. Ti všichni využili absence dosavadního lídra MČR Németha.

Ve slabší kubatuře MX2 zajel opět skvěle Francouz Florent Richier a zvítězil, druhý skončil Marek Sukup. „Jaromír Romančík po horších startech bojoval a nakonec byl v cíli jedenáctý a devátý, celkově desátý,“ řekl Kovář. Mladému motokrosaři náleží v aktuálním pořadí MČR 13. místo.

Radost Orionu udělal mezi veterány nováček v týmu Jan Mrázek. „Dal zapomenout na nepřítomnost zraněného Jana Froňka. Zajel skvěle a obsadil stříbrnou pozici. Dokonce přitom hodně potrápil suveréna Kučírka a několikrát vedl, ale zkušený Kůča si to nakonec vždycky pohlídal,“ chválí manažer svoji novou akvizici.

Český šampionát pokračuje poslední neděli v červenci na trati ve Vranově u Brna.

Výsledky závodu v Kramolíně

Kubatura MX3–Open

1. Michek (TM) 50
2. Čepelák (Yamaha) 44
3. Masařík (Honda) 38
5. Bartoš (KTM) 34

Kubatura MX2


1. Richier (Kawasaki) 50
2. Kulhavý (KTM) 44
3. Sukup (Suzuki) 34
10. Romančík (Suzuki) 22

Kubatura Veteran


1. Kučírek (Honda) 50
2. Mrázek (Suzuki) 44
3. Špaček (Honda) 40