Mohli se k ní přiblížit v minulém týdnu, ale po výbuchu v Jindřichově Hradci si situaci sami dost zbytečně zkomplikovali.

Stále však mají svůj osud ve vlastních rukou, zvláště proto, že je nyní čekají dva domácí zápasy. Proti ostravské Nové huti budou opět plnit roli favoritů, zdviženým varovným prstem však pro ně musí být jednak vzpomínka na týden starý kolaps, jednak skutečnost, že v Ostravě v první polovině soutěže prohráli.

Soupeř se sice od té doby trápí, ale pořád je to tým, který se umí rozstřílet a být nebezpečný. Jde navíc o souboj obran, které v minulém kole vyhořely (Svitavy dostaly 99 a Nová huť 108 bodů). Dobrou zprávou pro Tury je, že do hry by se po doléčení zranění mohli zapojit Kerr a Smithson.

„Pro nás je to nesmírně důležité utkání v bitvě o první šestku, určitě potřebujeme podporu fanoušků. V Ostravě jsme prohráli, tudíž jí máme hodně co vracet a uděláme maximum pro vítězství,“ pozval publikum rozehrávač Roman Marko.

Utkání Svitavy – NH Ostrava začíná v sobotu 3. února v 18 hodin.

Hyundai Final Four ve Svitavách: Tuři v semifinále proti Nymburku, nebo Opavě

V pátek dopoledne byl v Praze rozlosován finálový turnaj českého poháru basketbalistů, který budou o víkendu 17. – 18. února hostit Svitavy. Domácí Dekstone Tuři obdrželi jako pořadatelé divokou kartu České basketbalové federace a poprvé v historii se zúčastní tohoto prestižního pohárového vyvrcholení, které ponese název Hyundai Final Four. Los ovšem svitavským basketbalistům ani jejich příznivcům mnoho úsměvů na tvářích nevyčaroval, to je potřeba přiznat, protože jejich toužebné přání nebylo vyslyšeno. V semifinále se jim totiž nejspíše postaví do cesty Nymburk, a to opravdu nechtěli. Pravda, suverénní lídr Kooperativa NBL a elitní tým Ligy mistrů musí nejprve přejít ve čtvrtfinále přes soupeře z Opavy (zápasy se hrají 4. a 11. února), ale pravděpodobnost, že by ve sportovní hale Na Střelnici chyběl, moc vysoká není.

Program Hyundai Final Four českého poháru v basketbale ve Svitavách – semifinále – sobota 17. února – 15:00: BK Armex Děčín – BK JIP Pardubice, 18:00: ČEZ Basketball Nymburk/BK Opava – Dekstone Tuři Svitavy. Neděle 18. února – 14:00: utkání o 3. místo. 17:30: finále.