TJ Svitavy –VKOpava 0:3 (–23, –20, –18)

Domácí tým začal zápas dobře, vedení o dva až tři body si držel až do stavu 18:15. Pak ale přišla „slabá chvilka“, pětibodová šňůra soupeřek a tři nevynucené chyby na svitavské straně, jež rozhodly o výsledku 23:25. Od druhé sady pak začaly mít opavské volejbalistky už zjevně navrch, k čemuž jim stačilo nekazit, protože domácí hráčky vyrobily nevynucených chyb až příliš.

Hrozivý stav 14:21 se povedlo jen zkorigovat, třetí set byl vyrovnaný pouze do stavu 12:12. „Soupeřky hrály jistě, velikou oporu měly v liberu Měchové a důležité body jim uhrály středové útočnice, na které jsme nenašly protizbraň,“ poznamenala trenérka Sezemská.

TJ Svitavy – VK Opava 2:3 (22, –15, 23, –22, –9)

Přes dopolední porážku cítily domácí volejbalistky šanci a i odvetu zahájily soustředěně. Ztrátu 15:19 vymazaly čtyřbodovou šňůrou, když kvalitním blokem konečně zastavily hru Opavy středem, samy se prosadily v útoku a set získaly. Ve druhém však od počátku dotahovaly rostoucí bodové manko a ani třetí nezačal po vyčerpávajících dlouhých výměnách pro Svitavy dobře. V koncovce ale přišla na servis Jelínková, série pěti bodů znamenala obrat a senzace se začala rýsovat.

Protihráčky ovšem vycítily nebezpečí a snažily se čtvrtou sadu co nejdříve rozhodnout. „Zaskočily nás změnou v útoku, když hlavní sílu přesunuly ze středu sítě na hlavní kůl a chvíli trvalo, než jsme v obraně reagovaly,“ uvedla domácí trenérka. Stav 13:19 nebyl moc optimistický, ale domácí celek zabral, Opava s obtížemi příjímala podání H. Pachovské a výsledkem bylo vyrovnání na 19:19!

„Byly jsme rozjeté, ale nabídnutou šanci v nervózní a dramatické koncovce nevyužily. Od stavu 21:22 nás srazily nevynucené chyby – zkažené podání a nahrávka do neobsazeného prostoru. Hráčky hostů set zkušeně dohrály, v tiebreaku jsme už tahaly za kratší konec,“ uvedla Sezemská.

Svitavský tým dokázal favoritky potrápit i se zásadními změnami v sestavě bez stabilní nahrávačky Němečkové. Trenérka byla s výkonem vcelku spokojena: „Pochvalu zaslouží Jana Bláhová na liberu, kde se jí skutečně dařilo.

Několikrát jsme dokázaly dotáhnout vícebodové vedení soupeřek, ale srážely nás vlastní nevynucené chyby, a to většinou v sériích. Některé zmatky v obraně samozřejmě souvisely se změnami v sestavě. Přesto je nevyužité šance ve čtvrtém setu druhého zápasu velká škoda.“

Sestava: R. Odvárková, K. Bláhová, R. Jelínková, H. Pachovská, O. Pachovská, K. Sezemská, libero J. Bláhová – L. Šimková, M. Brůžičková.

Další výsledky – 19. – 20. kolo: Česká Třebová – Prostějov 1:3 a 1:3, Sokol Křenovice – Lanškroun 3:2 a 2:3, Šlapanice – Tatran Litovel 0:3 a 2:3, Záměl – Frýdek Místek B 3:2 a 3:1. 1.

Příští program II. ligy (sobota 26. ledna, 9.00): TJ Sokol Šlapanice –TJ Svitavy.