Na devátém turnaji se opět rozdělovaly cenné body.

Pozornost byla kromě jiného upřena na pokračující souboje elitní čtveřice o první místo. To je cílem pro Poličku, vždyť vyhrát základní fázi sezony se ji ještě nikdy nepovedlo. Jenomže se v poslední době potýká s nucenými absencemi v sestavě, i nyní chybělo obhájcům několik stabilních členů základní sestavy.

Sádek se naposledy v ročníku představil v domácí hale a věděl, že pokud chce pomýšlet na čtvrtfinále, tak musí porazit Darkovice, když silná Stonava měla být nad jeho síly.

Polička – Klatovy 3:0

Branky: J. Dittrich, Netolický, Slováček.

Trivel po velice slibném vstupu do soutěže zabředl do problémů a místo play off musí bojovat o záchranu. Proti Poličce to však byla marná snaha, jelikož favorit si počínal zkušeně.

"Pomohl nám rychlý vedoucí gól. Poté jsme se mohli soustředit na kvalitní defenzivu, soupeř postupně otevíral hru, což nám vyhovovalo a výsledek jsme pojistili. Skóre odpovídá průběhu,“ pronesl hrající trenér František Švec. Poprvé se v týmu představil hlinecký Slováček a hned se uvedl gólem.

Polička – Chemcomex Praha 1:4

Branka: Netolický.

V očekávané bitvě se proti okleštěné sestavě Novabriku postavili téměř kompletní Pražané. Na hrací ploše to ovšem nebylo příliš patrné, k vidění byla oboustranně kvalitní sálovka.

Chmecomex se ujal vedení, jenže Netolický brzy srovnal a dlouho nebylo jasné, na čí stranu se jazýček vah nakloní. „Klíčový byl druhý gól soupeře v úvodu druhého poločasu. Museli jsme proto vysunout obranu, bylo to hodně náročné a bohužel se nám nepodařilo vyrovnat, i když jsme v závěru trefili po trestném kopu tyč,“ litoval Švec. Pražané si počkali na brejkové možnosti a dvě z nich v posledních dvou minutách využili, takže navýšili skóre až na 4:1, což je pro Poličku kruté.

„Na Stonavu ztrácíme čtyři body, takže na první pozici se asi dostaneme těžko. Ale nevzdáváme se, zkusíme to ještě zdramatizovat,“ dodal Švec.

Sádek – Stonava 0:4

Vedoucí celek tabulky ukázal v Poličce svoji herní vyspělost. Skóre otevřel v 1. minutě a další zásahy přidával v pravidelných intervalech. Na to sádecká bojovnost nestačila, ani čestný střelecký úspěch nebyl domácímu týmu přán.

Sádek – Darkovice 3:1

Branky: Stejskal, Nekvinda, Navrátil.

Pro domácí neexistovalo nic jiného než vítězství a šli za ním hned od úvodního hvizdu s velkým nasazením. V první půli se ujali vedení a po změně stran přidali v rychlém sledu další dvě trefy. Hosté, nad nimiž se pomalu, ale jistě stahují ligové mračna, sice vzápětí korigovali, nic dalšího jim však Sádek nedovolil a připsal si tři důležité body. Veliká šance na play off žije.

Další výsledky – 17. – 18. kolo: Jilemnice – Prachatice 2:3 a Větřní 7:2, Nový Bor – Větřní 2:6 a Prachatice 7:2, Slavičín – Chemcomex Praha 1:1 a Klatovy 5:0, Běloves – Darkovice 7:1 a Stonava 2:4.

Předposlední turnaje celostátní ligy jsou na programu v sobotu 30. ledna. Na Sádek čekají klíčové souboje, které mohou rozhodnout o jeho postup do vyřazovací části, když se ve sportovní hale v Náchodě utká s Prachaticemi a Větřním. Na Poličku čeká cesta do Hlučína, tam se proti ní postaví severomoravská dvojice Darkovice – Stonava.