Právě on byl vůbec prvním českým střelcem na mistrovství, když otevřel skóre v zahajovacím utkání proti Norsku. To zvládl reprezentační tým na výbornou a tradičního soka porazil přesvědčivě 6:2.

Ve druhém vystoupení v základní skupině prověřilo Čechy hostitelské Bělorusko a po dramatickém průběhu skončil duel smírně 1:1. Na penalty vyhrál soupeř 2:0 a tento výsledek rozhodl o tom, že ve čtvrtfinále přijde na pořad dne prestižní boj Česko – Slovensko.

V něm si český tým vypravoval v prvním poločase třígólové vedení, ovšem východní sousedé se nechtěli vzdát a po přestávce vývoj zkomplikovali snížením. Výhru 5:3 si ale Česko dokázalo pohlídat.

V semifinále přišli na řadu Katalánci a jednalo se o bitvu na ostří nože s řadou faulů. A ty se staly hráčům z Pyrenejského poloostrova osudnými, protože za stavu 1:1 se dopustili šestého a z nařízené „devítky" rozhodl v závěru o českém postupu do finále Havrda.

V utkání o zlaté medaile se na druhou stranu palubovky postavila Belgie. Ta prošla celým turnajem suverénně a ve druhém poločase tohoto finálového utkání předvedla proč (první půlka skončila 1:1). Belgičané si třemi zásahy zajistili vítězství 4:1 a zlato. Češi na na stříbrném postu ale určitě nemusejí smutnit. Třetí skončili Rusové, ti v boji o bronz zdolali Katalánsko také 4:1.