V kategorii dětí byla účast nejvyšší a z pětatřiceti startujících ve tříkolové soutěži vybojovala zlatou medaili Michaela Krulichová na koni Horse and More Catani (JK Zduchovice). V kategorii juniorů 14 – 16 let se mezi 21 účastníky stala mistryní Lenka Vachutková na Kornetovi 1 (JK Dubicko) a mezi staršími juniory 16 – 18 let se z 21 dvojic stali zlatými Michal Ineman na Trezorovi (JK Bernartice).

Východočeskou oblast reprezentovaly na tomto šampionátu čtyři dvojice. V kategorii dětí se Markéta Váňová s Orionem 4 (Stáj Váňa Morašice) umístila na deváté příčce a Denisa Tošovská s Fayr Away (Stáj Tošovský) obsadila hodnotné šesté místo. Miroslava a Petra Skřivanovy (Stáj Manon Litomyšl) soutěžili v kategorii mladších juniorů.

Před finálovými branami měla Petra Skřivanová na kontě po dvou kolech čtyři trestné body a postupovala dál ze sedmé pozice, Mirka měla společně se třemi jezdci čisté konto a výbornou výchozí pozici. Jenže nervozita udělala svoje, ve finálovém kole s Labe Jamesem CAC Leasing chybovala a nakonec se spolu se sestrou, jež měla s Excaliburem Wepol potíže na vodním příkopu, dělily o celkovou čtvrtou příčku.