Ten v minulém roce slavil druhé místo v mezinárodním mistrovství České republiky ve třídě MX1 a k tomu přidal třetí pozici v evropském šampionátu kubatury Open.
Je to jeho v pořadí druhé prvenství v okresní anketě, poprvé ji opanoval za rok 2008, kdy se konala premiérově.
Sportovní hvězdou Svitavského deníku zvolili naši čtenáři vysokým počtem hlasů talentovanou atletku Elišku Červenou z Poličky.
Oceněno bylo celkem 39 laureátů a tady je jejich kompletní výčet.
JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ
1. Petr Bartoš
(motokros, Orion Racing team Litomyšl)
2. Jiří Skřivan
(jezdectví, Stáj Manon Litomyšl)
3. Lenka Vejdělková
(Spartan Race Bystré)
4. Lenka Jůzová
(karate, Karatedo Němčice)
5. Stanislav Paulíček
(hasičský sport, SDH Široký Důl)
6. Marek Matocha
(sálový fotbal, Šakalí hněv Moravská Třebová)
JEDNOTLIVCI DOROST
1. Anna Kašparová
(karate, Jiskra Litomyšl)
2. Markéta Hájková
(cyklistika, Slovan Moravská Třebová)
3. Martin Coufal
(bojové sporty, Arena Vysočina Polička)
4. Václav Mačát
(travní lyžování, Slovan Moravská Třebová)
5. Zuzana Šafářová
(cyklistika, Cyklo-ski klub Polička)
JEDNOTLIVCI ŽACTVO
1. Eliška Červená
(atletika, Atletika Polička)
2. Ondřej Švanda
(šachy, TJ Štefanydes Polička)
3. Hana Hájková
(atletika, Slovan Moravská Třebová)
4. Šárka Abrahamová
(travní lyžování, Slovan Moravská Třebová)
5. Natálie Jandíková
(plavání, Sports Team Litomyšl)
6. Lukáš Martinů
(skate slalom, SK8 Polička)
KRAJÁNEK
Radim ŠULC
(volejbal, VSC Zlín, VK Litomyšl)
KOLEKTIVY ŽACTVO
Adfors Basket Litomyšl
(basketbal minižáci)
TJ Svitavy
(fotbal starší žáci)
TJ Svitavy
(atletika starší žákyně)
KOLEKTIVY DOROST
Adfors Basket Litomyšl
(basketbal kadetky)
HC Spartak Polička
(hokej junioři)
TJ Svitavy
(volejbal kadeti)
KOLEKTIVY DOSPĚLÍ
Dekstone Tuři Svitavy
(basketbal muži)
TJ Sokol Borová
(stolní tenis muži)
SK Kometa Polička
(hokejbal muži)
VPS Novabrik Polička
(sálový fotbal muži)
HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC
Tomáš Burda
(atletika, Slovan Moravská Třebová)
ZVLÁŠTNÍ CENA RSS
Orion Racing Team Litomyšl
(motokros)
František Košňar
(florbal, TJ Lubná)
TRENÉŘI
Daniel MAČÁT
(travní lyžování, reprezentace ČR a Slovan Moravská Třebová)
Lubomír RŮŽIČKA
(basketbal, Dekstone Tuři Svitavy)
Jana ŠROTOVÁ
(sportovní gymnastika, TJ Svitavy)
MIMOŘÁDNÝ VÝKON
Farmtec Team
Jana Brýdlová – Patrik Tměj (Rock Point – Horská výzva, extrémní závody)
VETERÁNI
Anna Brokešová
(bowling, ABB Vidlatá Seč)
Ladislava Marková
(triatlon, SK Orbea Czech Masters Svitavy)
Ivo Strnad
(atletika, TJ Jiskra Litomyšl)
SPORTOVNÍ HVĚZDA SVITAVSKÉHO DENÍKU
Eliška Červená
(atletika, Atletika Polička)