Na trůn krále okresních sportovců usedl díky svým vynikajícím výsledkům dosaženým v roce 2010 travní lyžař TJ Slovan Moravská Třebová Lukáš Kolouch. Juniorský mistr světa z íránského Dizinu zvítězil nejen podle odborné komise, ale i ve čtenářském hlasování a stal se sportovní hvězdou Svitavského deníku.

V kategorii dorostu se vítězem ankety stal mistr světa v triatlonu Tomáš Kabrhel z DTC Litomyšl. Mezi žáky triumfovala poličská evropská šampiónka v kickboxu Karolína Kašparová.

Reportáž z galavečera připravujeme.

Výsledky ankety

Jednotlivci – dospělí

1. KOLOUCH Lukáš (travní lyžování, Slovan Moravská Třebová)
2. HÁJEK Patrik (motokáry, Orion Litomyšl)
3. BAAR Pavel (atletika, Jiskra Litomyšl)
4. HAVLÍK Petr (kulturistika, Slovan Moravská Třebová)
5. KÁŇA Marek (silniční motocykly, Eagle Racing Team Svitavy)

Jednotlivci – dorostenci

1. KABRHEL Tomáš (triatlon, DTC Litomyšl)
2. KUČEROVÁ Šárka (moderní sportovní karate Polička)
3. ŠTĚPÁNEK Michal (sportovní lezení, HK Polička)
4. SKŘIVANOVÁ Petra (jezdectví, Stáj Manon Litomyšl)
5. DOUBEK Martin (motokáry, Orion Litomyšl)

Jednotlivci – žáci

1. KAŠPAROVÁ Karolína (kickbox, Aréna Vysočina Polička)
2. FRIŠ Jan (atletika, Jiskra Litomyšl)
3. KNETTIG Jaroslav (skateboarding, Sk8 Slalom Polička)
4. VYTLAČILOVÁ Tereza (atletika, Atletika Polička)
5. MAČÁT Václav (travní lyžování, Slovan Moravská Třebová)

Kolektivy – dospělí

Jiskra Litomyšl, atletika, muži
Jiskra Litomyšl, stolní tenis, muži
Basketbal Qanto Svitavy, basketbal, muži

Kolektivy – dorost

1. HBC Svitavy, hokejbal, starší dorost
Jiskra Litomyšl, fotbal, starší dorost
Slovan Moravská Třebová, volejbal, kadetky

Kolektivy – žáci

Výběr OFS Svitavy U12, fotbal
TJ Svitavy, fotbal, starší žáci
TJ Svitavy, volejbal, starší žáci

Trenéři

KABRHEL Zdeněk (triatlon, DTC Litomyšl)
MAČÁT Daniel (travní lyžování, Slovan Moravská Třebová)
ŠPAČEK Pavel (basketbal, Basketbal Qanto Svitavy)

Veteráni

BOŠTÍK Jiří (cyklistika, Cyklo Stratílek Litomyšl)
JANKŮ Jiří (radiový orientační běh, ROB Svitavy)
NOVOTNÝ Vladimír (atletika, Jiskra Litomyšl)

Zvláštní cena Regionálního sdružení sportů Svitavy

CYKLOMAN 2010, pořadatel CK Slovan Moravská Třebová

Krajánek

KÖNIG Leopold (cyklistika, PSK Whirlpool–Author Hradec Králové)

Mimořádný sportovní výkon

GREGOR Petr (kickbox, Aréna Vysočina Polička)

Handicapovaný sportovec

MATURA Vladimír (stolní tenis, SK DNZ Bystré)

Sportovní hvězda Svitavského deníku

KOLOUCH Lukáš (travní lyžování, Slovan Moravská Třebová)