Regionální sdružení sportů Svitavy ve spolupráci se Svitavským deníkem, marketingovou a produkční agenturou Sport Action s.r.o. a městy Svitavy, Polička, Moravská Třebová, Litomyšl, Březová nad Svitavou a Jevíčko vyhlašují anketu „Nejúspěšnější sportovec regionu Svitavska za rok 2018.“

Tahle informace každoročně otevírá unikátní projekt, který si klade za cíl zmapovat sportovní dění na Svitavsku, vybrat jednotlivce a týmy s dosaženými nejvýraznějšími úspěchy v daném kalendářním roce a za jejich reprezentace regionu je ocenit. Anketa zapustila v povědomí lidí pevné a hluboké kořeny, má za sebou vydařenou dekádu a před sebou jedenácté pokračování.

ZASÍLEJTE NOMINACE

Svoje zasloužená ocenění si převezmou nejlepší zástupci svitavského regionu na sportovním poli, kteří v průběhu roku 2018 dosáhli (případně ještě dosáhnou) úspěchů na krajské, republikové či mezinárodní úrovni.

Organizátoři ankety vyhlašují v této souvislosti kritéria pro nominování sportovců. Hlavní podmínka se nemění a je jí samozřejmě členství v tělovýchovné či sportovní organizaci se sídlem na Svitavsku.

Nominace ve všech kategoriích mohou zástupci sportovních a tělovýchovných oddílů a klubů i další subjekty, stejně jako široká sportovní veřejnost, zasílat na adresu: Regionální sdružení sportů, Kpt. Nálepky 39, 568 02 Svitavy, e-mail: rss.sy@seznam.cz.

Nominace musí obsahovat: jméno a příjmení navrženého sportovce, datum narození, adresu bydliště, kontaktní údaje (telefon, e-mail), příslušnost ke sportovní organizaci a přehled dosažených nejvýznamnějších úspěchů a výsledků za rok 2018. Uzávěrka nominací bude 14. prosince 2018. Jména oceněných a pořadí v kategoriích jednotlivců určí komise odborníků. Čtenáři Svitavského deníku dostanou na začátku příštího roku příležitost vybrat si svoji Sportovní hvězdu.

NOVÁ KATEGORIE

Pořadatelé nachystali do ankety jednu novinku, kterou pracovně nazvali „tahoun“. „Jedná se o doplnění kategorie trenérů. Rádi bychom ocenili nejen ty, kteří vedou a připravují mistry republiky a pracují na vrcholové či výkonnostní úrovni, ale i ty, kteří jsou skutečnými tahouny sportu ve svých městech a obcích, kteří se sice třeba nechlubí medailemi z nejvyšších soutěží, ale dokáží nadchnout pro sportování svoje okolí, umí přilákat na sportoviště děti a mládež a dělají pro ně maximum,“ vysvětluje tuto kategorii předseda RSS Svitavy Antonín Kadlec.

Slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec regionu Svitavska se uskuteční v úterý 22. ledna 2019 od 18 hodin v Tylově domě v Poličce. Kromě defilé vyhodnocených sportovců bude jeho součástí doprovodný kulturní program v režii spolupořádající agentury Sport Action s.r.o.

Vyhlašované kategorie:

Jednotlivci (žactvo, dorost a junioři, dospělí), kolektivy (žactvo, dorost a junioři, dospělí), veteráni, trenéři, „tahouni“, handicapovaný sportovec, mimořádný sportovní výkon, zvláštní cena RSS Svitavy, krajánek.