Pro hráče svitavského FBK to znamenalo „výlet“ do Jihlavy, kde se přesvědčili, že je nutné se soustředit na celé zápasy, nikoli jen na vybrané momenty.

Bez dvou opor (Holas, Weis) a s jedenácti hráči zaznamenali na Vysočině jednu porážku a jednu remízu.

FBK Svitavy – TJ OA Třebíč 2:7

Branky: Musil, Brýdl. Pokud Svitavští pomýšleli na nějaký bodový zisk na turnaji, bylo to právě z tohoto duelu. Opak byl ale pravdou. Vyrovnaná první třetina (1:1), kdy se střelecky prosadil Lukáš Musil, slibovala rovnocenné utkání i ve zbývajících minutách. Ovšem zcela nedůrazné počínání před vlastní svatyní znamenalo v polovině zápasu odskok Třebíče na rozdíl čtyř gólů a vynucený time–out pro Svitavy.

V hlase trenéra Tomance byla patrná naprostá nespokojenost se vším, co jeho svěřenci předváděli. Chvíli to vypadalo, že dojde ke změně, Brýdlovi se šťastně podařilo snížit, ale jinak na svitavských holích vládla nepřesnost. V poslední části nevycházely ani jednoduché rozehrávky a Vojta ještě dvakrát kapituloval.

FbŠ Jihlava – FBK Svitavy 3:3

Branky: Prudil 2, Hermany. Los druhé ligy poslal Svitavy ve dvou kolech po sobě proti Jihlavě. První utkání skončilo smírně, avšak bylo řídícím svazem kontumováno ve prospěch FBK.

V komorní atmosféře šli Svitavští do boje plní odhodlání napravit předchozí nezdar a v 9. minutě už vedli o dvě branky. Vydařené akce prvního útoku zařídily náskok, který ovšem na konci úvodní třetiny soupeř zkorigoval.

Klíčové chvíle poté nastaly vždy v nástupech do druhé i poslední patnáctiminutovky. Jihlava našla skulinky ve svitavské defenzivě, nejprve vyrovnávala na 2:2 a poté odpověděla i na třetí zásah z hole Hermanyho. Hra měla obrovský spád a více gólových šancí si v závěru vytvořili svitavští florbalisté, ale vítězný zásah jim nebyl dopřán.

„Jihlava je velmi kvalitní soupeř, který má silný a sehraný tým na to, aby se pohyboval na těch nejvyšších příčkách v tabulce. Remíza je pro oba soupeře zasloužená,“ komentoval zápas kapitán FBK David Komůrka.

Další výsledky: Hradec Králové – Orlicko–Třebovsko 4:3 a Třebíč 10:1, Náchod – České Budějovice 4:5 a Rtyně 2:6, SK JeMoBu – Tábor 2:6 a České Budějovice 5:9, Tábor – Rtyně 4:4, Jihlava – Orlicko 4:2.

Pořadí: 1. Tábor 10, 2. Hradec Králové 9, 3. České Budějovice 9, 4. Rtyně 4, 5. Svitavy 6, 6. Jihlava 4, 7. Třebíč 3, 8. Orlicko 0, 9. Náchod 0, 10. JeMoBu 0. Letohrad dosud nehrál.

Ke třetímu druholigovému turnaji zajedou Svitavy v sobotu 31. října do Rtyně v Podkrkonoší, kde je čekají Hradec Králové a Letohrad.