Třebaže jsou svým charakterem zcela odlišné, jejich společným rysem je to, že bývají dramatické až do samého konce a dokáží se v nich prosadit i ,,přespolní.“

V sobotu startuje sedmý ročník silničního závodu ORI Cup. Propozice akce: 4.závod seriálu CYKLOMAN. Jedná se o typický jednorázový závod jednotlivců na 40 až 120 km podle kategorií. Hromadný start je ve 13. 00 hodin od hospody v Petrušově, kde bude i cíl. Trasa závodu vede přes Třebařov, Jahodnici, Svojanov a Staré Město zpět do Petrušova. Délka jednoho okruhu je 45 km. Závodník si může zvolit počet okruhů dle vlastní zdatnosti, vyhodnocen v pořadí však bude až za závodníkem s větším počtem absolvovaných okruhů. Kategorie: Masters – muži do 40 let, Oldies – muži nad 40 let, Rakváči – muži nad 50 let, Urnáči – muži nad 60 let, 6eny – ženy do 40 let, Dámy – ženy nad 40 let a nakonec Junioři – muži do 20 let.
Pořadatel: Dušan Orálek, tel. 465 320 364. Přihlášky u pořadatele nebo v den akce mezi 12. 00 – 12. 45 v místě.

Cyklomaraton v Moravské Třebové

Jedná se o crosscountry závod seriálu CYKLOMAN na tratích 50 a 80 km. Start a cíl je v 9 hodin na fotbalovém hřišti TJ Slovan Moravská Třebová. Kategorie jsou stejné jako na závodě v Petrušově. Pořadatel: Pavel Brettschneider, tel. 603 502 774. Přihlášky v kanceláři závodu na fotbalovém hřišti, v pátek 18. 7. od 16. 00 do 19. 00, v sobotu 19. 7. od 7. 00 do 8. 30.

Trasa povede přes Hradisko, Křenov, Mladějovské Hradisko zpět do Moravské Třebové. Loni se závod jel v rámci oslav 750 let založení města. Zúčastnil se ho rekordní počet dvou set tří cyklistů z celé České republiky. Závod tím získal výrazně na popularitě.

Koloběžky v akci

Cyklistický maratón v Moravské Třebové doplňuje netradiční akce, která jistě zaujme všechny mladé i starší. Jedná se Evropský pohár koloběžek, respektive jeho druhé kolo. Jeho organizace se ujal český reprezentant Pavel Legát ze Starého Města (známý též svou účastí v Cyklomanu). Směřoval jej do Moravské Třebové, kde získal pomoc zkušených manažerů. Závod se koná pod záštitou starosty města v termínu 19. – 20. července. Na startu by se měli objevit reprezentanti České republiky, Německa, Itálie, Polska a Maďarska.

V sobotu je na programu SPRINT na 800 metrů, nejprve rozjížďky a poté finále. Start závodu je naplánován na 9. 30 hod., konec ve 12. 30 hod. V 16 hodin se pojede dlouhý závod na 27 kilometrů. Místo konání je stejné jako u cyklistického maratónu, to znamená na stadionu TJ Slovan Moravská Třebová. Vyhlášení výsledků doprovázené společenskou akcí se bude konat na zámku v 19. 30 hodin.

V neděli se konají na ulici Svitavská závody dětí a mládeže, podle věkových kategorií . Na programu je štafetový závod po ulici Svitavská, kolem muzea zpět. Prezentace je v 8. 00 hodin ráno, pak následuje vlastní závod. V 10. 30 hod. se na stejném místě pojede v rámci závodů Evropského poháru kritérium.

(mo)