Na stadionu v Cihelně se totiž pojede jeden ze dvou finálových závodů mistrovství České republiky jednotlivců! Což neznamená nic jiného než to, že v sobotu 2. května uvidí Svitavy přehlídku toho nejlepšího, co nabízí domácí plochá dráha.

„Na základě výsledků svitavského závodu se bude rozhodovat o složení reprezentace pro evropské a světové soutěže pro sezonu 2020, takže přijede absolutní špička, která u nás jezdí,“ uvedl manažer svitavské ploché dráhy Jaromír Škývara.

Druhý finálový závod jednotlivců se pojede na začátku září v Plzni.

Pro svitavský Automotoklub znamená organizace takto významné akce velký zápřah, ať po stránce finančního zajištění, tak co se týče přípravy sportoviště.

„Hodně se nám podařilo udělat na podzim, teď bude hlavní výměna vaků místo starých nafukovacích. Stadion bude připraven. Už nyní bych chtěl na druhý květnový den pozvat do Cihelny všechny motoristické příznivce, protože takové závody u nás dlouho nebyly,“ dodal Jaromír Škývara.

Kromě elitního podniku chystá AMK Svitavy na rok 2020 ještě jeden ze závodů šestidílného seriálu 1. ligy družstev (20. června) a říjnový finálový díl mistrovství České republiky ve flat tracku.