Východočeské oblastní finále v kategorii babytenis, tedy dětí do devíti let, se o uplynulém víkendu uskutečnilo v Kvasinách na Rychnovsku.

Do tohoto finále postoupily dva nejlepší kolektivy Pardubického kraje (TO TJ Svitavy a TK Perštýn Pardubice) a dva nejlepší celky z Královéhradeckého kraje (TK Kvasiny a TC DTJ Hradec Králové).

„Tato družstva se kvalifikovala ze třiačtyřiceti týmů, které byly do soutěže přihlášeny," zdůraznil trenér svitavských tenistů Martin Lipenský.

S JASNOU PŘEVAHOU

Cesta jeho svěřenců mezi top čtyřku započala nejprve prvenstvím v šestičlenné základní skupině. Ve čtvrtfinále porazili TK Letohrad 6:0 a v semifinále Teslu Pardubice stejným poměrem.

A to ještě nelze zapomenout, že svitavský oddíl měl v soutěži přihlášena dvě družstva a béčko skončilo jen těsně před branami oblastního finále, a to v semifinále na raketách soupeřů z TK Perštýn Pardubice.

V prvním utkání finálového turnaje porazil TO TJ Svitavy tým TC DTJ Hradec Králové jednoznačně 6:0. Daniel Drápela zvítězil ve svém zápase hladce 6:0, Jan Růžička 6:1, František Hloušek 6:2 a Kateřina Rakoušová 6:0. Další dva body přidaly čtyřhry Drápela, Růžička (6:2) a Rakoušová, Hloušek (6:0).

Toto přesvědčivé vítězství znamenalo postup do finále, kde se svitavští tenisté střetli s TK Perštýn Pardubice a byla to od nich znovu velmi dobrá práce.

„V prvním zápase zvítězil Daniel Drápela 6:4, Jan Růžička přidal druhý bod po výhře 6:2, František Hloušek zapsal třetí po výhře 6:2 a rozhodující po výsledku 6:4 uhrála Kateřina Rakoušová. Pátý bod vybojoval debl Růžička, Drápela po vítězství 6:4. Čestný bod pro Pardubice znamenala smolná prohra dvojice Rakoušová, Hloušek 4:6. Po vítězství 5:1 tak hráči TO TJ Svitavy mohli zvednout nad hlavu putovní pohár za vítězství v Memoriálu Zdeňka Kocmana," popsal Martin Lipenský.

NYNÍ NA REPUBLIKU

Díky triumfu se Svitavy kvalifikovaly na mistrovství republiky družstev, kterého se zúčastní dvanáct nejlepších týmů a bude se konat od 16. do 18. září v Prostějově.

„Toto družstvo se bude snažit navázat na dva roky starý výsledek z kategorie minitenis do sedmi let, kdy obsadilo výborné třetí místo," dodal trenér Lipenský.

Na úspěchu TO TJ Svitavy se kromě výše jmenovaných mladých tenistů podíleli Erik Růžička, Karolína Kaplanová a Samuel Šejnoha. (ml, rh)