Zasloužil se o to především zkušený Petr Bartoš, který si ve třídě MX1 vyjel páté místo s minimální bodovou ztrátou na další soupeře. Náramně se mu povedla hlavně první rozjížďka. „Bojoval v ní o vítězství. Po horším startu nasadil úžasné tempo, předjížděl jednoho motokrosaře za druhým, poradil si i s Michkem, až před ním zůstal jediný Weschta, na kterého mu v cíli chyběly dvě vteřiny," chválil ostříleného matadora manažer Petr Kovář.

Ve druhé jízdě si Bartoš přece jenom dával větší pozor a jel opatrněji, navíc se nevyhnul ani pádu, takže se musel spokojit se šestou příčkou. „Mohl bojovat o bednu, ale i páté umístění, nadto se stejnými body jako favorit Romančík, bylo pro něho dobré. V osmatřiceti letech znovu ukázal, že se s ním musí počítat," dodal Kovář. Druhou rundu ovládl obhájce titulu Martin Michek a bral i celkový primát.

Jonáš Nedvěd naplnil ve třídě MX2, co od něho tým očekával. „Trochu škoda byla druhé jízdy, kdy zahodit brýle a s pískem v očích musel ubrat. Elitní desítku ale bereme," uvedl Kovář. V této kubatuře dominovali zahraniční zástupci, nejlepším Čechem byl Martin Krč.

Smolnou premiéru zažila nová akvizice Orion Racing Teamu mezi ženami Jana Antošová. Po třetím čase v kvalifikaci a páté příčce v první jízdě do druhé nenastoupili kvůli zranění. Vyhrála Němka Leierová a coby mistryně světa potvrdila, že bude složitě k poražení.

Mezi veterány bojoval za Orion Ivan Černý a nezklamal. „V Lokti závodil poprvé, zatímco ostatní soupeři tuto trať znali. Rozhodně ale má na to, aby v dalších závodech bojoval o stupně vítězů," věří manažer. Očekávaný boj hvězd mezi Martinem Žeravou a Michalem Kadlečkem pro sebe v obou jízdách rozhodl Žerava a ukázal, že titul v žádném případě nehodlá pustit z ruky.

„Na první závod sezony, který je vždy nevyzpytatelný a neví se, kdo na tom jak je, to od nás nebylo špatné," konstatoval Petr Kovář.

Buksa/ADOS Motokros 2017

1. závod v Lokti nad Ohří

MX1:

1. Martin Michek (KTM, Buksa/ADOS KTM Team) 45
2. Rudolf Weschta (Suzuki, Team MAX2) 41
3. Václav Kovář (KTM, HT Group Racing Team) 38
4. Jaromír Romančík (KTM, JD191 KTM Racing Team) 37
5. Petr Bartoš (KTM, Orion Racing Team Litomyšl)) 37

MX2:

1. Bence Szvoboda (Maď., KTM Buksa/ADOS KTM Team) 47
2. Sulivan Jaulin (Fr., KTM, Buksa/ADOS KTM Team) 45
3. Martin Krč (KTM, SZA Stav Racing Team) 42
4. Dušan Drdaj (Yamaha, Yamaha Čepelák Team) 31
5. Gabriel Chetnicki (Pol., KTM) 30
9. Jonáš Nedvěd (KTM, Orion Racing Tweam Litomyšl) 27

Veterán:

1. Martin Žerava (Suzuki, Team MAX2) 50
2. Michal Kadleček (Husqvarna, KRTZ) 44
3. Michal Buchta (Honda, Inter Cars MoToman Team) 38
4. Daniel Doppler (Rak., Kawasaki, Motosport Chýnov) 34
5. Ivan Černý (KTM, Orion Racing Team) 31

Ženy:

1. Steffi Laierová (Něm., KTM, Buksa/ADOS KTM Team) 50
2. Kristýna Vítková (Yamaha, Yamaha Čepelák Team) 40
3. Barbora Laňková (Suzuki, Action Racing Team) 40
4. Lucie Simonová (Yamaha, Inter Cars MoToman Team) 40
5. Tereza Hromková (KTM, HT Group Racing Team) 31
13. Jana Antošová (KTM, Orion Racing Team Litomyšl) 16

Druhý závod mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu se jede v neděli 23. dubna na trati v Dalečíně na Žďársku. Ještě předtím, o víkendu 15. a 16. dubna, čeká na dvojici Petr Bartoš – Jonáš Nedvěd a další české reprezentanty úvodní podnik letošního mistrovství Evropy kubatury Open, ve kterém bude první jmenovaný obhajovat svoji stříbrnou pozici z loňského roku. Původně měl tento evropský seriál odstartovat ve známém areálu ve slovenských Šenkvicích, na poslední chvíli však došlo ke změně a motokrosaři budou o první body do klasifikace osmidílného šampionátu bojovat v dánském Koldingu.