Nebude scházet třeba na dalším druholigovém vystoupení FK Pardubice v sobotu dopoledne proti Ústí nad Labem, na divizním šlágru mezi Vysokým Mýtem a první Čáslaví ve stejný den odpoledne a na dalších stadionech napříč Pardubickým krajem.

Co ale sportovní příznivec, který vyznává jiná odvětví než „kulatý nesmysl“? I ten bude mít o víkendu svoje příležitosti k vyžití, a platí to především pro motoristickou veřejnost. V areálu Jiráskovo údolí v Benátkách u Litomyšle se v sobotu 6. října jede závod Přeboru Střediska motocyklového sportu Pardubice v motokrosu. Akci pořádá Mňuk Racing Team Vysoké Mýto a diváky zve jak na závodní odpoledne, během něhož budou k vidění rozjížďky v jedenácti vypsaných kubaturách, tak na občerstvení, jaké se právem nazývá bohaté. Přítomní si budou moci pochutnat například na gulášku, rybích specialitách či grilovaných kuřatech, chybět nebude točená zmrzlina pro malé i velké.

Rovněž v sobotu ožije motokrosový areál v Březové nad Svitavou, který bude dějištěm závodu mezinárodního mistrovství České republiky sajdkár a čtyřkolek. A ani tam nemusí mít příchozí diváci strach, že by snad zůstali o hladu. „Nabídka bude obvyklá, specialitou budou ryby na rožni. V provozu je také restaurace v areálu, kde si diváci budou moci dát klasická teplá jízda, například řízky,“ uvedl Jaroslav Kříž z pořádajícího Automotoklubu Březová.