Druhý podnik evropského okruhového automobilového šampionátu NASCAR Whelen Euro Series 2016 se konal na holanském okruhu Venray.

Na startu nechyběl ani český reprezentant a litomyšlský odchovanec Orion Teamu Martin Doubek, který s vozem Ford Mustang rakouské stáje Dexwet Renauer zaznamenal v úvodním klání ve Španělsku nadějný výsledek, na který chtěl znovu navázat.

Čekal ho ovšem klasický „americký" ovál, jenž zrovna nepatří k jeho oblíbeným tratím. Na to ale nemohl brát ohledy.

V měřeném tréninku se Martinovi nepodařilo zajet dobrý čas, byl klasifikován až jako šestnáctý. Takže se po horším startovacím manévru musel postupně prodírat početným polem svých soupeřů kupředu, což se mu dařilo, až z toho nakonec bylo velice slušné deváté místo u cílové šachovnice.

O den později ve druhém závodu stejné umístění zopakoval a mohl být rád, jak úspěšně tento podnik zvládl.

„Ovály právě nemiluji a když k tomu připočtu, kolik tady bylo nebezpečných kolizí a bouraček ve velké rychlosti, tak jsem s dvakrát devátou pozicí celkem spokojen. Navíc v průběžné klasifikaci po dvou odjetých závodech jsem se probojoval na třetí flek. To je paráda a už se moc těším do Anglie, kde to loni bylo super," podotkl po holandském vystoupení Martin Doubek.

Jeho manažér Luděk Řezníček, který řadu věcí domlouvá a o Martina svědomitě pečuje, po závodu řekl: „Před rokem tu byl Martin poprvé, jako nováček Euro Nascar si musel na mnoho novinek zvyknout a nasát pro něho jinou atmosféru. Dnes už z tohoto pohledu má více zkušeností a měl by je letos v seriálu zúročit."

V průběžném pořadí po zápoleních ve Španělsku a Holandsku vede klasifikaci třídy Elite 2 Belgičan Longin (196 bodů) před Španělem Tineem (168), třetí Doubek má na svém kontě aktuálně 147 bodů.

Ke třetímu dílu šampionátu se vydá o druhém červnovém víkendu na legendární britskou závodní trať Brands Hatch. (kov, rh)