Místo toho, aby výsledek ze soupeřova hřiště postavil hráče na nohy, tak na něj nedokázali navázat. V domácím duelu s Chomutovem vyhořeli.

Samotný nástup do zápasu nevydadal z pohledu domácích nejhůře, ale dva inkasované góly během minuty je srazily. Do poloviny utkání to bylo 0:5, potom přišlo svitavské probuzení vedoucí ke snížení na 2:5 a k dalším šancím, ale to bylo vše.

A protože hosté byli na rozdíl od soupeře schopni využít početní výhodu, tak ve 45. minutě zase odskočili, nadto se trefili i v oslabení a domácí byli rádi, že je konec…

„Útok nula, obrana nula, přesilovka nula, tím pádem body nula. S takovým přístupem a výkonem nemůžeme pomýšlet na boje o udržení první ligy. Máme nad čím přemýšlet a bude to dlouhé přemýšlení. Díky divákům, kteří vydrželi až do konce,“ netajil se trenér Ladislav Štancl po zápase svojí velkou nespokojeností.

Připomeňme, že Svitavy se potřebují dostat do konce základní části z posledního místa, které je v letošním ročníku přímo sestupové. Další týmy ze závěru pořadí dostanou možnost zabojovat o záchranu v play down.

O víkendu 20. a 21. ledna čeká na svitavské florbalisty náročný dvojzápas. V sobotu zajíždějí do Kladna, kde se postaví tamním Kanonýrům, v neděli od 17 hodin přivítají v hale Na Střelnici Sokol Královské Vinohrady.

FbK TJ Svitavy – Florbal Chomutov 2:8 (0:2, 2:3, 0:3)

Branky: 29. Pakosta, 30. Savický – 25. a 56. Kopp, 22. a 51. Fiala, 11. Pastor, 12. Fokt, 29. Linc, 45. Šarša. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 200.

1. liga:

1. Pegres Havířov (38), 2. Black Angels (34), 3. Ostrava (33), 4. Petrovice (32), 5. Karlovy Vary (30), 6. Start 98 (30), 7. Královské Vinohrady (29), 8. Kladno (27), 9. Chomutov (25), 10. Litvínov (24), 11. Hattrick Brno (24), 12. Slovan Havířov (19), 13. Pelhřimov (16), 14. Svitavy (14).