Nepřesnost sudích

Basketbal Qanto Svitavy B – Chlumec nad Cidlinou 77:88

Body Svitav B: Sabol 20, Havránek 15, Harašta 9, Špaček 8, Andres 7, Tomšíček 7, Svoboda 6, Fröhde 4, Najbert 1.

Zkušený tým z Hradecka je přímým konkurentem Svitav v boji o „čtyřku“ a tomu odpovídala i vyrovnanost zápasu. V poločase vedli hosté o 10 bodů, domácí dokázali snížit na 57:60, jenže po sérii jejich nepřesností a vyloučení Havránka na obrat nedosáhli.

„Havránkovo vyloučení bylo naprosto v souladu s pravidly, ale spolu s ním měl jít do sprch i hráč soupeře,“ komentoval utkání svitavský hrající kouč Dušan Sabol. „Tato hrubá nepřesnost rozhodčího závěr výrazně ovlivnila, neboť jsme museli hrát bez klíčového rozehrávače, zatímco hosté dokončili utkání s úsměvem v plné sestavě, i když tam minimálně dva neměli co dělat,“ zlobil se Sabol, který celý duel jinak hodnotí jako z obou stran kvalitní: „Chlumec byl přece jen lepší. My jsme mu sami pomohli množstvím zahozených šancí a také střelba trojek měla být lepší,“ dodal.

Basketbal Qanto Svitavy B – BK Hořice 89:64

Body Svitav B: D. Sabol 21, Fröhde 20, Havránek 12, M. Špaček 10, Svoboda 9, Tomšíček 6, Sobola 5, Harašta 4, Andres 2.

Nedělní sok přijel do Svitav povzbuzen nečekaně hladkou výhrou v České Třebové, jenže na další překvapení si musel nechal zajít chuť. „V zápase jsme vedli od počátku. Problémy nám sice dělali nejzkušenější hráči hostů Šťastný a Němec, i přesto jsme celý zápas dovedli k jasnému vítězství,“ pronesl hrající trenér.

Zbývají čtyři kroky

Svitavští jsou v aktuální tabulce čtvrtí (34 bodů), ale na jejich pozici si brousí zuby minimálně dva další týmy. Do konce chybí čtyři kola a v nich zápasy s Holicemi, Teslou B, Přeloučí a Chrudimí. „Snad se podaří formu správně načasovat. Po dobrém průběhu základní části by byla velká škoda, kdybychom nedotáhli sezonu do zdárného konce,“ říká Dušan Sabol.