Za proměnlivého počasí se v Belgii jelo o dvojnásobné body za umístění v jednotlivých jízdách, takže se jezdci se pochopitelně tím více snažili dosáhnou na závěr seriálu co nejlepší výkony. A díky tomu mohli diváci sledovat nespočet krásných soubojů i dramatických momentů.

Ilustrační foto.
Slovan loupil v Litomyšli. Hlinečtí Horses vynulovali Kohouty a skočili na špici

Litomyšlský závodník Martin Doubek (Hendriks Motorsports, Ford Mustang) měl hned na úvod sobotní kvalifikace skupiny EuroNascar 2 technické problémy s převodovkou. To zákonitě ovlivnilo výsledek kvalifikační jízdy (12. místo) a postavení na startu, v samotném prvním bodovaném finále bral devátou pozici. V kategorii Euronascar PRO si Doubek dojel pro jedenáctou příčku.

Martin Doubek v Oscherslebenu.Martin Doubek v Oscherslebenu.Zdroj: Nina Weinbrenner/EuroNascar

Druhý den na něho čekalo nejdříve vystoupení v EuroNascar 2, a protože zajel v sobotním závodu druhý nejrychlejší čas, tak na startu měl tuto výbornou výchozí pozici. Doubek podle předpokladů dobře odstartoval, za vytrvalého deště bylo důležité neudělat chybu a hlídat si svoje soupeře. Nakonec udržel svoje postavení, v cíli byl šachovnicí odmávnut jako druhý za Francouzem Jouffreauem! Posléze Martin Doubek odjel ještě poslední letošní vystoupení ve skupině EuroNascar PRO, které dokončil po několika restartech jako sedmý a získal pro sebe další důležité body.

Florbal Litomyšl vs. FBC Dobruška.
Opět skvělá práce litomyšlského lídra. Derby Orlicka pro sebe urval Letohrad

V celkové klasifikaci EuroNascar 2 uzavřel závodník z Litomyšle TOP 5, v hodnocení EuroNascar PRO bral osmou pozici. „Celkově se sezonou úplně spokojen nejsem, bylo to pořád nahoru – dolů,“ připomněl Doubek na jedné straně několik pódiových umístění, ale také na druhé několikeré výpadky vinou kolizí či technických potíží.

Konečná klasifikace:

Euronascar 2: 1. Paul Jouffreau (Fr.) 428 bodů, 2. Vladimiros Tziortzis (Kyp.) 424, 3. Gil Linster (Luc.) 406, … 5. Martin Doubek (ČR) 373.
Euronascar PRO: 1. Gianmarco Ercoli (It.) 413, 2. Lucas Lasserre (Fr.) 397, 3. Vittorio Gjhirelli (It.) 391, … 8. Martin Doubek (ČR) 341.