Do haly Na Střelnici přijede tým, který by se měl směle zařadit mezi „černé koně“ NBL. Tuto roli zatím ne zcela naplňuje, nicméně kvality v jeho kádru jsou nezpochybnitelné a aktuální rozdíl jednoho vítězství navíc ve prospěch Svitav vzbuzuje očekávání vyrovnané partie, která by mohla být i hodně ofenzivní.

Oba soupeři dávají zatím v průměru přes osmdesát bodů, olomoucký Lukáš Palyza je nejlépe skórujícím hráčem ligy, zápas co zápas doručuje přes dvacet bodů. Ustrážit ho, to bude jeden ze stěžejních úkolů svitavských basketbalistů, ne však jediný.

Středa 18.00: Dekstone Tuři Svitavy (4. místo, 6 výher – 4 porážky) – BK Olomoucko (6. místo, 5 výher – 5 porážek).

„Čeká nás celek, který v létě výrazně obměnil kádr. Hosté se opírají nejen o reprezentanta Palyzu. Hru výborně dirigují slovinští rozehrávači Pelko a Močnik, nebezpečný je rovněž atleticky disponovaný Dunans. Na doskoku si musíme pohlídat Douglase se Smithem,“ upozorňuje svitavský trenér Lubomír Růžička na očekávané hlavní protivníkovy zbraně.

Tuři si však jsou současně vědomí svojí síly a na svém hřišti ji chtějí ukázat. Minulé domácí klání proti Ústí nad Labem nedopadlo dobře, tím větší bude jejich motivace. „Jdeme do utkání s cílem navázat na hru, jaká nás zdobila v Ostravě. Musíme se vyvarovat hluchých pasáží a hrát s maximální koncentrací na obranné polovině. Očekávám těžký duel, ale věřím, že jsme schopni i díky skvělému publiku uspět,“ dodal kouč.