Druholigová soutěž florbalistů, přesně řečeno její divize III, pokračovala dalším kolem. Na sto procent v nich uspěl svitavský tým a díky tomu stále živí naději, že ještě může dohnat vedoucí Pelhřimov. Litomyšl má jiné starosti a s její záchranou v soutěži to také není marné.

FbK Svitavy – FBC Štíři České Budějovice 8:4 (0:1, 4:0, 4:3). Branky: König 2, Sauer, Říha, Prudil, Kalhaus, Malý, Brýdl.

Výborná návštěva (168 diváků) sledovala vyrovnaný duel jen v první třetině, kterou díky nádherné střele ze střední vzdálenosti vyhráli Štíři, ačkoli domácí byli aktivnější a měli řadu příležitostí ke skórování. První útok je začal proměňovat v prostřední části, když čtyřmi trefami otočil výsledek. V poslední části si dal nešťastný vlastní gól Prudil, ale uklidnění poté přišlo góly Malého a Brýdla během dvacet sekund. Svitavští soupeře přestříleli v poměru 44:24.

FbK Svitavy – 1. FBK Tábor 11:2 (2:1, 3:1, 6:0). Branky: Doseděl 4, Richter 2, Macků 2, Musil, Říha, König.

Domácí měli Táboru vracet podzimní porážku, ale stejně jako o den dříve inkasovali jako první. To ale bylo ze strany Jihočechů skoro všechno. Domácí ještě v úvodní dvacetiminutovce získali vedení (2:1) a jejich trvalému tlaku soupeř nevydržel dlouho odolávat. V rozmezí necelých dvou minut padly do jeho sítě tři góly a v závěrečné třetině Svitavským narostla křídla ještě více. Povedené představení ozdobili jedenácti trefami do černého, když na šesti z nich se podílel Vladislav Doseděl (4 + 2).

„Oba zápasy měly téměř totožný průběh, když se soupeř dostal do rychlého vedení, ale kluci si s tím dokázali poradit. Vlastně jim není co vytknout. Samozřejmě, že ve hře byly určitě nedostatky, ale kdyby tam nebyly, tak hrajeme extraligu. Je jen škoda, že Třebíč neporazila Pelhřimov a nesebrala mu body,“ řekl vedoucí družstva FbK Marek Vomočil.

Svitavy: Skácelík, Lamař – Sauer, Musil, Malý, Macků – Kalhaus, Prudil, Říha, Brýdl, Doseděl, König, Čáp, Štěpař, Klusák, Richter, Krbúšik.

TJ Sokol Jaroměř – FBC Peaksport Litomyšl 7:5 (2:3, 4:2, 1:0). Branky: Hrdina, Štancl, Hrubeš, Maloch, T. Jakubík.

Domácí vsadili na důraznou hru před brankou Peaksportu, jemuž se to špatně bránilo. Byť v průběhu utkání několikrát vedl, místo pojistky vždy přišlo vyrovnání. Rozhodnutí padlo ve dvou přesilovkách Jaroměře pět na tři. Obě byly využity a na otočení výsledku neměli hosté síly ani prostor.

Orel Rtyně v Podkrkonoší – FBC Peaksport Litomyšl 4:8 (3:2, 1:3, 0:3). Branky: T. Jakubík 3, Hrdina 2, Štancl 2, Kaplan.

Hosté měli nůž na krku, případná porážka by je odsoudila k sestupu. Také začali zhurta (0:2), poté ale velmi lacino inkasovali a z čistého nebe to bylo 4:2 pro poslední tým tabulky! Litomyšlští ale zabojovali, sevřeli soupeře, díky hattricku Tomáše Jakubíka zcela obrátili vývoj a ke třem bodům nakonec dokráčeli s přehledem.

„Kdybychom vybojovali šest bodů, bylo by to o mnoho lepší, ale jsme rádi alespoň za tři. Díky nim jsme zůstali ve hře o udržení a všechno je otevřené. Věřím, že se to nakonec povede, i když snadné to rozhodně nebude,“ uvedl hrající trenér Peaksportu Ladislav Štancl.

Litomyšl: Řezníček, Bártek – Kaplan, Bouška, Kmošek, Hubinka, Šeránek – T. Jakubík, Karlík, Hrubeš, Štancl, Hrdina, Maloch, Joch, Háp.

2. liga ve florbale – divize III – zbývající výsledky – 15. – 16. kolo: ASK Bystřice nad Pernštejnem – 1. FbK Tábor 9:7 a FBC Štíři České Budějovice 11:1, Snipers Třebíč – Spartak Pelhřimov 5:6 a FBŠ Jihlava 13:5, Centropen Dačice – FBŠ Jihlava 4:3 (PP) a Spartak Pelhřimov 5:15, Orel Rtyně v Podkrkonoší – FBC Innebandytos Hradec Králové 5:6, TJ Sokol Jaroměř – FBC Innebandytos Hradec Králové 5:4 (PP).

Pořadí: 1. Pelhřimov (44), 2. Svitavy (37), 3. Třebíč (36), 4. Hradec Králové (30), 5. České Budějovice (26), 6. Jaroměř (22), 7. Bystřice nad Pernštejnem (21), 8. Tábor (19), 9. Litomyšl (18), 10. Dačice (18), 11. Jihlava (16), 12. Rtyně v Podkrkonoší (1).

(rh, vom, lš)