„Venku je velmi těžké vítězit a jsem moc, rád, že se nám to povedlo. V Ústí nám ty dvě poslední minuty nevyšly, tentokrát už ano,“ oddechl si lodivod Tomáš Pětivlas.

Prodloužení si Svitavští zkusili v této sezoně poprvé a nebylo to pro ně snadné. „Kromě štěstí jde také o to, kolik v sobě hráči najdou fyzických sil. Téměř celé utkání jsme odehráli se sedmi hráči a hlavně Horákova a Moravcova zátěž byla enormní,“ upozornil trenér Pětivlas, podle kterého jeho svěřence v závěru podržely mimo jiné trestné hody. „Také nám pomohly zkušenosti Pavla Miloše, který po dlouhé době odehrál výborné utkání,“ pochválil svého kapitána.

Inter dominoval na doskoku, ale Tuři tuto jeho přednost eliminovali jinými zbraněmi. „Ačkoli jsme se na to připravovali, tak Kuffa s Pesičem měli osm útočných doskoků. Ale my zase dobře stříleli za dva body a měli méně ztracených míčů než soupeř,“ vyjádřil se Pětivlas, který se musel znovu vypořádat s absencí v týmu. „S našimi podkošovými hráči je to nekonečný příběh. Vždy nám někdo kvůli zranění chybí a teď to byl Pawel Mróz.“

Domácí kouč Ivan Vojtko se samozřejmě netajil nespokojeností, protože Inter chtěl potvrdit předešlou výhru s Ústím nad Labem. „Ukázalo se, že nám do rotace chybí jeden dva hráči. Když se šlo do prodloužení, hosté byli čerstvější. Máme momentálně šest hráčů, které můžeme poslat bez obav na hřiště. A nemáme obránce. Byly situace, kdy jsme věděli, že soupeř to tlačí na jednoho dva hráče, přesto jsme na tom hořeli,“ řekl slovenský kouč.

V kalendářním roce 2011 se Svitavy v Mattoni NBL představí ještě třikrát. V sobotu od 20 hodin hostí Děčín, hned v pondělí 19. prosince zajíždějí k předehrávce do Prostějova (původní termín byl 28. prosince) a 30. prosince změří svoje síly doma s Opavou.

(rh, pá)