Potvrdily tam svoji letošní bilanci: Zatímco doma čtyřikrát vyhrály, tak i jejich druhý cesta k soupeřkám skončila dvěma nezdary.

Sokol Křenovice – TJ Svitavy 3:1 (12, 22, –24, 16) 3:1 (18, 19, –22, 19)

Sestava: Šimková, Sezemská, Vykydalová, K. Bláhová, Fröhdeová, Svobodová – Šařecová, Odvárková.

Už letmý pohled na soupisku naznačuje, v čem byl tentokrát hlavní problém. Chybělo celkem pět hráček, hrálo se bez libera a na starosti tak bylo zaděláno.

Však také Svitavy od prvního setu tahaly za kratší konec, zlom nastal za stavu 15:11 při osmibodové sérii Křenovic. „Domácí hrající trenérka Paulová podávala a my kazily, nepřešly přes síť, zkrátka naprostý výpadek. Druhá sada vypadala nadějněji, ale následoval prakticky stejný výpadek jako předtím,“ komentuje dění na hřišti asistentka trenérky Marcela Sezemská.

Nejlépe ze svitavského pohledu vyšel set třetí, kdy se po příchodu Svobodové vylepšila obrana a podařilo se i dobře sehrát koncovku. „Čtvrtý set, to byl opět návrat do starých kolejí. Zcela jsme zklamaly v útoku, vázla souhra nahrávaček se smečařkami a marně jsme hledaly přesnější a stabilnější mušku při zakončování útoků,“ lituje Sezemská.

Což o to, touha vrátit v odvetě domácím porážku, ta byla veliká. Projevilo se to zlepšením v obraně v poli i na síti, ale útočnou sílu stále ne a ne najít. „Pro zkušené křenovické volejbalistky, které vědí, kam se postavit, dobře předvídají a mají jisté technické údery, nebyl náš útok nebezpečný. Nepříznivý stav v jednotlivých setech jsme začaly dotahovat pozdě. Zlepšení ve třetím jsme neudržely a domácí tým se opět radoval z plného zisku,“ dodala Sezemská.

Po osmi odehraných kolech jsou Svitavy s bilancí 4 výhry – 4 porážky na pátém místě v tabulce (12 bodů, sety 17:14). Jak se zdá, soutěž bude hodně vyrovnaná. I vedoucí dvojice Frýdek–Místek B – Přerov B nasbírala po dvou porážkách, na chvostu tabulky je jediným vyloženým odpadlíkem Šumperk, jenž na tuto úroveň patrně nestačí, jak o tom vypovídá poměr setu 1:24 při osmi porážkách.

Další kolo je na pořadu příští týden a na Svitavy čeká lídr tabulky. Do haly Na Střelnici přijede béčko extraligového Frýdku–Místku, hraje se 7. listopadu.

(ms, rh)