Právě tento duel byl jediným, ve kterém měly Svitavy reálnou naději na překvapení, ale nedokázaly ji přeměnit ve skutečnost.

Další průběh série potom byl jednoznačný, a to i přes neutuchající bojovnost na svitavské straně. Kvality soupeře byly zkrátka a dobře mimo aktuální možnosti Turů, to je potřeba na „férovku“ přiznat.

Druhé, třetí i čtvrté semifinále, to bylo jeho naprosto dominantní představení.

„Nymburk se v průběhu celé série zlepšoval zápas od zápasu,“ konstatoval svitavský trenér Lubomír Růžička. „Na začátku na něm bylo znát, že předtím šestnáct dnů nehrál, zatímco my jsme hráli čtvrtfinále na šest utkání, ale postupem času jasně ukázal svoji sílu,“ uznal lodivod Turů, který však měl svoje družstvo za co chválit.

„Na adresu hráčů nemohu říci špatného slova. Snažili se ze všech sil ve všech čtyřech utkáních,“ zdůraznil Růžička.

Zvláště to vynikalo v momentech, kdy byl zřejmé, že na výhru, případně na vyrovnaný basketbal, nemohou pomýšlet. Přesto bojovali s plným nasazením, nehodlali v ligovém semifinále připustit nedůstojné debakly.

„Mnohokrát jsem říkal, že tým má dobrý charakter, což znovu prokázal, i když naše situace nebyla vinou zranění vůbec jednoduchá,“ připomněl Růžička třetí a čtvrté domácí střetnutí a nucené odstoupení Petwaye a Marka i zdravotní trable dvojice Stria - Teplý.

„Nejvážněji vypadá v současné době stav Brenta Petwaye, věřím ale, že do série o třetí místo budeme všichni v pořádku,“ dodal Lubomír Růžička.

Soupeřem Svitav v boji o historickou medaili bude poražené družstvo ze semifinálového měření sil mezi Opavou a Pardubicemi.