Našly se zprávy příznivé, ale také negativní.

TĚSNÝ ROZDÍL

Ve druhé lize cestovali poličští šachisté ke krajskému derby proti zachraňujícímu se Lanškrounu coby favorité a tuto obvykle nevděčnou roli zvládli, byť to tedy bylo o pověstný chloupek. Jedním z klíčů ke konečnému výsledku 4,5:3,5 v poličský prospěch byla také partie na první šachovnici mezi domácím Josefem Havelkou (ELO 2303) a hostujícím Petrem Červeným (ELO 2304), kterou pro sebe rozhodl šachista TJ Štefanydes.

A protože se k němu výhrami přidali ještě mladíci Ondřej Švanda s Janem Tulisem (na snímku) a remízami přispěli David Komárek, Oldřich Lorenc a Magdalena Komárková, vydalo to na cenné vítězství, pro Poličku páté v této sezoně a pojišťující aktuální lichotivou čtvrtou příčku s dostatečným bodovým odstupem na spodní patra. Což je před utkáním s vedoucím Hradcem Králové pozitivní.

PŘÍJEMNÝ DOVOZ

V krajském přeboru I. třídy potvrdila pozici nejlepšího družstva z okresu Litomyšl, když zvítězila v herně Rapidu Pardubice C 5:3 a hlídá si čtvrté místo (Pekař, Nešpor, Daniel a Bartošová 1, Škeřík a Doseděl 0,5). Zato dalším týmům se dařilo méně. Svitavy prohrály se Zaječicemi 3,5:4,5 a zůstávají deváté. Ještě hůře je na tom Polička B po porážce 2:6 s ŠK Bohemia Pardubice. Je desátá s pěti body a ocitla se ve vážném existenčním nebezpečí.

STÁLE DOUFAJÍ

Ve východní skupině krajské II. třídy pokračuje Moravská Třebová v pronásledování vedoucího Žamberka. Svůj úkol nyní splnila a Českou Třebovou vyřídila 7,5:0,5 (Kotva, Meleshko, Sojma, Chvojka, Grepl a Endl 1, Urbášek 0,5, osmou šachovnici soupeř neobsadil). Nezaváhal však ani rival a šachisté Slovanu tak dál čekají na jeho zaváhání. Zbyla regionální dvojice měla smůlu, Svitavy B nestačily na Mistrovice a Polička C na Horní Čermnou shodně 3,5:4,5, což pro oba znamená komplikaci, Svitavští se nacházejí na sestupové pozici. V západní skupině utržilo poličské D družstvo debakl 0,5:7,5 v Hlinsku, ale drží se v poklidných vodách.

REMÍZA NESTAČILA

A ještě pohled do krajské soutěže, kde Němčice v utkání o první místo remizovaly s Ústím nad Orlicí D 2,5:2,5 a soupeře tudíž na špičce nepředstihly. Nedařilo se Sokolu Městečku Trnávce, ten podlehl Ústí nad Orlicí E 1,5:3,5.