2. LIGA

Jediným zástupcem regionu v ligové soutěži byl tým TJ Štefanydes Polička a bude se moci tímto statusem pyšnit i v příští sezoně. Což nebyla samozřejmost, jeho osud dlouho visel na poměrně tenkém vlásku a vlastně teprve po vítězství v závěrečném kole proti Chotěboři (4,5:3,5) odstranil hrozbu v podobě zavalení sestupovým balvanem. Soutěž vyhrály Polabiny C, padají Dalešice, Žďár nad Sázavou a Náchod. Nejlepším šachistou v celku Poličky byl Petr Červený, v jedenácti partiích získal 7,5 bodu a stal se čtvrtým nejúspěšnějším hráčem v této druholigové skupině.

KRAJSKÝ PŘEBOR I

Rovněž v nejvyšší soutěži Pardubického kraje mělo Svitavsko jednoho reprezentanta a také on se s námahou zachraňoval. Řeč je o litomyšlském ŠK při DDM a dá se přitom mluvit o štěstí, protože byly sezony, kdy i desáté místo bylo sestupové. Díky tomu, že z druhé ligy nesestoupil nikdo do našeho kraje, si však Litomyšlští mohli po nepříliš povedené sezoně oddechnout. Do nižší třídy míří jen poslední Polabiny E, vítězem a postupujícím do druhé ligy je Chrudim. Z jednotlivců se nejvíce dařilo Jiřímu Dosedělovi (s bilancí šesti bodů z deseti partií).

KRAJSKÝ PŘEBOR II

Od postupu daleko, od sestupu rovněž, vesměs dobré výkony a zasloužené umístění v horní polovině skupiny Východ. To platí shodně pro dva týmy z okresu. Svitavští šachisté měli dobrý závěr a vyšvihli se na čtvrtý „flek“ (jejich top hráči byli František Havel a Karel Bartoš se 7,5 body), o pozici níže a s jedním bodem méně dohrála druhou třídu Moravská Třebová (Zdeněk Sojma, Andrij Meleshko a Lukáš Pavlíček 7,5). Zato pořádnou kliku měl B tým Poličky, který sice skončil předposlední, ale protože se „nahoře“ neutrhla sestupová lavina, tak se přece jen zachránil (nejlépe hrál Michal Simon s 5 body). Postoupilo vítězné Ústí nad Orlicí C, sestoupily jenom Mistrovice.

V západní skupině měla Polička C průběh soutěže klidnější a zařadila se do bezpečného středu tabulky. Zásluhu na tom měli i velmi dobře hrající Ladislav Zeman a Martin Buchta (oba 7 bodů), kteří se zařadili do TOP 10 hráčů této skupiny. V ní triumfovala Chotěboř B, sestoupily Lázně Bohdaneč.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

Drama do posledního kola v boji o prvenství nabídla skupina Jih. Polička D byla na čele, ale v posledním kole měla volno a musela čekat, jak si povedou rivalové ze Sokola Němčice. Ti sice v utkání s Ústím nad Orlicí E zvítězily, avšak „jen“ 3,5:1,5, což pro ně bylo málo, protože rozdílem pouhého půl bodů ve skóre zůstali tím pádem na nejvyšší příčce s právem postupu poličští šachisté. Hvězdou jejich sestavy byl Martin Buchta se stoprocentní úspěšností 8/8, což je i na této úrovni nesporně vynikající výkon.

Jak dohráli sezonu

2. LIGA SKUPINA D
8. Štefanydes Polička
(14 bodů, 4 – 2 – 5)

KRAJSKÝ PŘEBOR I
10. Jiskra Litomyšl
(9 bodů, 2 – 3 – 6)

KRAJSKÝ PŘEBOR II VÝCHOD
4. ŠK Svitavy
(20 bodů, 6 – 2 – 3)
5. TJ Slovan Moravská Třebová
(19 bodů, 6 – 1 – 4)
11. Štefanydes Polička B
(7 bodů, 2 – 1 – 8)

KRAJSKÝ PŘEBOR II ZÁPAD
7. Štefanydes Polička C
(16 bodů, 5 – 1 – 5)

KRAJSKÁ SOUTĚŽ JIH
1. Štefanydes Polička D
(19 bodů, 6 – 1 – 1)
2. Sokol Němčice
(19 bodů, 6 – 1 – 1)
4. Sokol Městečko Trnávka
(14 bodů, 4 – 2 – 2)
6. ŠK Svitavy B
(10 bodů, 3 – 1 – 4)
7. Štefanydes Polička E
(9 bodů, 3 – 0 – 5)