Díky jejich nasazení, kdy do svého areálu navezli padesát nákladních aut sněhu snad z veškero okolí, byl druhý podnik seriálu úspěšně odjet.

Jestli přibude i ten třetí, to se uvidí podle aktuálních podmínek, v každém případě se všechny dvojice sejdou o nadcházejícím víkendu v Dobřanech, kde si buď ještě jednou zazávodí, nebo sezonu ukončí a vyhlásí výsledky.

NEVYŠLO TO IDEÁLNĚ

Zpátky ovšem do Rudníku, kam se v mistrovství republiky a v doprovodném Orlickém poháru sjelo nádherných 60 posádek. „Na tu bídu, kdy se prakticky nikde nedá trénovat, je to neskutečné číslo, které ukazuje, že o motoskijöring v zimním období je zájem. Díky tomu, že o víkendu alespoň trochu přimrzlo, mohl se odjet celý program,“ byl nadšený promotér seriálu a manažer Orionu Litomyšl Petr Kovář.

S čím však spokojen nebyl, to byly konečné výsledky závodu. Po triumfu dvojice Mohaupt – Hotový v Horním Městě měl Orion políčeno na titul, tím spíše, že tento druhý podnik může být klidně i tím posledním.

Jenže každý závod je jiný a v Rudníku se lídrům klasifikace ani zdaleka nedařilo podle představ. „Nezastírám, že jsme byli trochu zklamaní. Nabádal jsem kluky, aby podřídili taktiku své pozici, nebláznili a šli na jistotu,“ popsal Kovář, že Mohaupt s Hotovým se nemuseli za každou cenu drát na špičku.

NEŽ SE ZVEDLI, BYLO ZLE

Ve finálové jízdě se postupně posunuli na třetí pozici, která by jim za všech okolností stačila k udržení prvního místa v klasifikaci. A pak to přišlo. „Na nejdelší rovince na okruhu, kde se jezdilo vysokou rychlostí, to lyžař neudržel, lano mu vypadlo z ruky a než se sebrali, soupeři jim ujeli. Navíc je v dalším průběhu finále postihl ještě jeden pád a dojeli tak až osmí,“ mrzelo Kováře.

Úspěch slavila zkušenost bratrů Šrolerových, kteří si s přehledem odjeli svůj závod a přiblížili se k rekordnímu pátému titulu ve své kariéře. „Ukázali, jak se má závodit. Jeli v klidu, zatímco ostatní trochu blbli a pokazili,“ ocenil kvality vítězů Petr Kovář.

Pokud zůstanou dva odjeté závody jediné v letošním roce, získá jeho dvojice stříbrné umístění. „Druhé místo není k zahození, ale po skvělém výkonu v Horním Městě jsme čekali přece jen více,“ netají se manažer.

Jeho druhé posádka Kylar – Majvald, která letos přešla do „velkého“ seriálu z Orlického poháru, splnila očekávání, i v Rudníku postoupila do finálové rozjížďky a po dvou závodech je osmá.

Z výsledkové listiny:

2. závod v Rudníku:

1. Patrik Šroler – Miroslav Šroler (SMK Klášterec nad Orlicí)
2. Tomáš Fogl – Martin Sabota (SMK Klášterec nad Orlicí)
3. Roman Mňuk – Zdeněk Langer (Mňuk Racing Team)
8. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový
9. František Kylar – Tadeáš Majvald
(oba Orion Racing Team Litomyšl)

Pořadí MČR po 2. závodu:

1. Patrik Šroler – Miroslav Šroler (36)
2. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový (30)
3. Roman Mňuk – Zdeněk Langer (30)
8. František Kylar – Tadeáš Majvald (15)