Pořadatelé pracují na svých tratích tak, aby bylo co nejlépe připraveny. Sobotní závod se jede v Horním Městě u Rýmařova, tradičním to dějišti domácího seriálu. V neděli se účastníci šampionátu přesunou do Klášterce nad Orlicí, kde budou o další body do klasifikace bojovat před kamerami České televize.

Kromě samotného mistrovství České republiky jsou součástí programu na obou místech závody o Pohár Orlických hor, jež jsou určeny pro začínající hobby jezdce bez licence.

Oba seriály se jezdí podle podobných pravidel. Dvojice budou zařazeny do kvalifikačních jízd, ve kterých každá nastoupí třikrát. Nejlepších osm projde přímo do finále A a ostatní pojedou ještě finále B o poslední dvě vstupenky do áčkového finále, kterým závody vyvrcholí. Dopoledne jsou na pořadu tréninky, úvodní série kvalifikačních rozjížděk vypuknou v 11:30. Motorističtí příznivci se mohou těšit na napínavou podívanou.

K ní by rádi přispěli i motokrosaři i lyžaři v barvách Orionu Litomyšl. Manažer Petr Kovář počítal s matadorem Pavlem Kuncem, který má však potíže se zraněním lyžaře. Startovat o tomto víkendu nebude ani Michal Roušavý, takže se manažer musel poohlédnout jinde. A ulovil pořádně tučnou rybu.

„Domluvili jsme se na spolupráci s Lukášem Mohauptem a Václavem Hotovým, kteří obhajují titul z loňského roku a pojedou za náš tým. Věřím, že opět budou bojovat o přední pozice. Kromě nich jednáme s trojnásobným mistrem republiky Josefem Sládkem. Ten je po operaci a vrací se na tratě, zkouší to v tréninkových jízdách a když bude v pořádku, tak se s ním také dohodneme. Jako Orion Team potřebujeme, aby za nás někdo jel, a ve chvíli, kdy nám dva motokrosaři vypadli, jsme museli zareagovat," uvedl Kovář.

Sněhové podmínky jsou na obou víkendových dějištích dostatečné a nic tedy nebrání tomu, aby mistrovství vypuklo. Sice s více než měsíčním zpožděním, ale tak to poručila zima. O to více jsou motokrosaři i lyžaři už natěšení na ostrý start.

„Doufám, že se všechny čtyři podniky podle nového kalendáře podaří odjet. Dva víkendy, čtyři závody a osvědčení organizátoři, to by mělo klapnout," pozval příznivce Petr Kovář.

Kalendář MČR

Sobota 7. února: Horní Město u Rýmařova

Neděle 8. února: Klášterec nad Orlicí

Sobota 14. února: Martinice v Krkonoších

Neděle 15. února: Dobřany v Orlických horách