Závodilo se na třech tratích v našem regionu (Městečko Trnávka, Opatov, Horní Újezd) a kromě toho i v Rudníku (dvakrát), Nové Pace, Trutnově, Žamberku a Třemošnici.

Vypsáno bylo devět kubatur a o velkém zájmu závodníků o tento seriál svědčí, že se do něho zapojily více než dvě a půl stovky motokrosařů ze všech generací od nejmenších dětí po veterány na šedesát let.

V nejprestižnější třídě MX2-Open startovali v přeboru SMS Pardubice i jezdci, kteří se objevovali v prestižních republikových seriálech. Prvenství si nakonec vybojoval zkušený Vítězslav Marek, který těžil z toho, že se zúčastnil všech devíti závodů a nemuselo mu tak vadit, že vyhrál jedinou z osmnácti rozjížděk. Michal Votroubek dominoval v deseti jízdách, ale čtyřikrát absentoval a vinou toho bral konečné čtvrté místo.

Níže najdete závěrečnou klasifikaci nejenom této, ale i všech ostatních soutěžních kubatur.

KONEČNÉ VÝSLEDKY

50 ccm (5 – 9 let): 1. Matěj Skořepa (KTM, SMS Pardubice) 422 bodů, 2. Vítězslav Marek (KTM, Cermen Racing Team) 392, 3. Viktor Pražák (KTM, Cermen Racing Team) 373, 4. David Štastný (KTM, SMS Pardubice) 313, 5. Josef Marcaník (KTM, Cermen Racing Team) 248.

65 ccm (7 – 13 let): 1. Josef Novák (KTM, Cermen Racing Team) 421, 2. Daniel Mandys (KTM, SMS Pardubice) 310, 3. Josef Štach (KTM, Starling Cross Team) 304, 4. Aleš Klimeš (KTM, SMS Pardubice) 279, 5. Jaroslav Patra (KTM, Enduro Martinice v AČR) 278.

80 ccm (11 – 15 let): 1. Jan Wagenknecht (Kawasaki, AMK Zejax Motoklub Chrudim) 385, 2. Jiří Hendrych (KTM, SMS Pardubice) 359, 3. Jiří Hubálovský (KTM, Mototiger.CZ) 276, 4. Ondřej Matějíček (Kawasaki, Mňuk Motokros Team Vysoké Mýto) 257, 5. Michal Kubánek (Kawasaki, Starling Cross Team) 241.

Hobby MX2: 1. Martin Žídek (Honda, AMK Zejax Motoklub Chrudim) 377, 2. Luděk Kulhánek (Suzuki, Mototiger.CZ) 315, 3. Pavel Dvořáček (KTM, AMK Zejax Motoklub Chrudim) 299, 4. Filip Plšek (Kawasaki, SMS Pardubice) 292, 5. Jan Wiesner (Kawasaki, SMX Racing Team) 249.

Hobby Open: 1. Petr Machek (Suzuki, SMS Pardubice) 419, 2. Jan Jílek (Yamaha, SMS Pardubice) 367, 3. Tomáš Linek (Honda, SMX Racing Team) 266, 4. Michal Čiháček (Suzuki, Starling Cross Team) 255, 5. Michal Plíhal (Kawasaki, SMX Racing Team) 254.

Veterán 1 (do 49 let): 1. Martin Runkas (Honda, SMX Racing Team) 357, 2. Petr Mach (Honda, Starling Cross Team) 289, 3. Zdeněk Píša (Kawasaki, SMS Pardubice) 232, 4. Tomáš Kopáček (Suzuki, SMS Pardubice) 221, 5. Josef Nesejt (Yamaha, SMS Pardubice) 219.

Veterán 2 (do 59 let): 1. Bohdan Růžička (Xamaha, Remate Racing Team Pardubice) 365, 2. Václav Formánek (Honda, BV Racing) 293, 3. František Brázda (Suzuki, SMS Pardubice) 286, 4. Jaroslav Kroulík (Yamaha, SMS Pardubice) 279, 5. František Bláha (Yamaha, Remate Racing Team Pardubice) 238.

Veterán 3 (nad 60 let): 1. Josef Festa (Honda, SMS Pardubice) 326, 2. Karel Menšl (Kawasaki, SMS Pardubice) 284, 3. Josef Sládek (Honda, Dukla Racing) 268, 4. František Gregor (Suzuki, SMS Pardubice) 152, 5. Stanislav Janeček (Kawasaki, SMS Střední Čechy) 150.

MX2-Open: 1. Vítězslav Marek (KTM, Cermen Racing Team) 274, 2. Tomáš Forman (Honda, SMS Pardubice) 262, 3. Dušan Drdaj (Yamaha, Mňuk Motokros Team Vysoké Mýto) 253, 4. Michal Votroubek (Yamaha, BV Racing) 250, 5. Roman Mňuk (Yamaha, Mňuk Motokros Team Vysoké Mýto) 233.

MX2 Junior: 1. Roman Mňuk (Yamaha, Mňuk Motokros Team Vysoké Mýto) 319, 2. Dušan Drdaj (Yamaha, Mňuk Motokros Team Vysoké Mýto) 318, 3. Jakub Novotný (KTM, Cermen Racing Team) 293, 4. Ondřej Svědík (Yamaha, Mňuk Motokros Team Vysoké Mýto) 260, 5. Tomáš Povolný (Honda, Starling Cross Team) 253.

(rh, re)