Bezpesporu největším překvapením sezony je mladičký závodník Orion Teamu Jaromír Romančík. Sedmnáctiletý talent vletěl do mistrovského seriálu bez bázně a zařadil se mezi špičku kubatury MX2, která nahradila dřívější „stopětadvacítky“. Do Šumperka si přijel pro životní výsledek, součet bodů za třetí a čtvrté místo mu stačil na životní výsledek a zasloužený bronzový věnec. Suverénem klání byl Slovák Martin Kohút závodící za tým LR Cosmetik, vyhrál s převahou obě rozjížďky. Coby host startoval za Orion Španěl Antonio Ortuňo a přispal si 13. místo.


Mezi „openy“ vstupoval do závodu jako jeden z favoritů lídr mistrovství Evropy Petr Bartoš. V Šumperku ale nestačil na dvojici Čepelák – Žerava, která se podělila o výhry, díky lepšímu výsledku ve druhé jízdě se radoval první jmenovaný. Bartoš se o bronz pral s M. Michkem (LR Cosmetic), porážku z úvodní jízdy svému sokovi vrátil a nechyběl na stupních.


Nejblíže mistrovskému titulu je po třech závodech manažer Orion Teamu Petr Kovář ve třídě Veterán. I když má proti svým konkurentům handicap v podobě mnohem menšího počtu závodů i tréninků, na trati to není vůbec znát. Tentokrát se sice musel sklonit před Heinrichem, jenž zvítězil v obou jízdách, avšak nejtěsnější ztráta na lídra v průběžné klasifikaci ještě slibuje ve druhé polovině seriálu obrovskou bitvu o zlato.


Výsledky – OPEN: 1. Čepelák (Yamaha Profiauto Team) 47 bodů, 2. Žerava (UFO Racing Team) 47, 3. Bartoš (Orion Litomyšl – Auto Jarov) 38. MX2: 1. Kohút (LR Cosmetic ADOS Racing Team) 50, 2. Špičák (LR Cosmetik ADOS Racing Team), 3. J. Romančík (Orion Litomyšl – Livit Team) 38. Veterán: 1. Heinrich (MCF TM Racing) 50, 2. Kovář (Orion Team Litomyšl) 44, 3. Krč (Světnický motorsport) 38.
V polovina sezony je Petr Bartoš průběžně druhý, Romančík třetí a Kovář druhý o bod za Heinrichem. Čtvrtý podnik přivítají v červenci Petrovice u Karviné.