Orion, který se chce letos soustředit zejména na zahraniční starty, zamířil na Apeninský poloostrov s oběma laureáty ocenění v anketě o nejúspěšnější sportovce regionu – Patrikem Hájkem (třída KZ1) a Martinem Doubkem (KZ2). Jezdeckou sestavu ještě doplnil Tomáš Stráňava (KF3). Jelikož se jednalo o zahajovací závody, předcházely jim třídenní testy, v nichž si tým z Litomyšle vyzkoušel tovární techniku Tony Kart a Vortex.

V seriálu WSK Euro Series startuje téměř celá světová elita a pro jezdce Orion Teamu se jednalo hlavně o sbíraní cenných zkušeností. Nejlépe si vedl vicemistr Evropy z roku 2009 Patrik Hájek. V tréninku zajel třináctý čas ve své třídě KF1, v kvalifikačních jízdách, jež byly provázeny řadou kolizí, byl čtrnáctý a zajistil si přímý postup do finále. Do něho velmi dobře odstartoval, ale po kontaktu s francouzským soupeřem skončil mimo trať a nabral takové časové manko, že už nemělo cenu se do závodu vracet. Hájek byl klasifikován na šestnácté pozici, když na soupeře ztrácel částečně vinou výkonnosti motoru, ale i kvůli své ohleduplné jízdě, na rozdíl od svých často riskujících konkurentů.

Zbylí dva zástupci Orionu Doubek a Stráňava skončili v kvalifikaci, když v obtížných podmínkách několikrát vylétli mimo trať. Získané zkušenosti se jim však budou hodit při dalších startech. Ten nejbližší je čeká opět v rámci série WSK v Itálii, a sice v Lonatu.

(ori, rh)