„Vždy si naplno vyzkouší jednu disciplínu víceboje, tentokrát běžel jeden kilometr,“ líčí pořadatel David Novotný. „Zvládl ho lehce pod pět minut.“ V Pardubickém kraji triumfovala ZŠ Palackého z Moravské Třebové s 25 131 body.

Hostitelská a zároveň vítězná škola ukořistila více ne 25 tisíc bodů, což patří k nejlepším výsledkům vůbec. „Já jsem měřila časy u běhu na 60 metrů a měli jsme tam výkony pod 8.4, což jsou super časy,“ hodnotí členka pořadatelského týmu Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka v trojskoku. „Pro mě to bylo příjemné i v tom, že jsem měla narozeniny a tady mi všichni společně popřáli.“

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. „Bylo tam pár parádních výsledků, děti se blížily k pěti tisícům bodů,“ říká Novotný.

Do republikového finále, kterým celý Odznak Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězného školy si finálovou účast vybojovala ještě ZŠ Masarykova z Klášterce nad Orlicí, která si připsala 23 152 bodů. Republikové finále se uskuteční od 5. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.

Letos se koná již 9. ročník Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem s cílem motivovat děti ke sportu. Olympijský odznak – OVOV je součástí projektu Sazka Olympijský víceboj.