Mladý svitavský závodník Patrik Netolický je členem kolektivu z Nového Strašecí. Tento celek je v soutěži mezi zkušenými soupeři daleko nejmladší, ale i třetí kolo soutěže na řece Labi pod Počápelskou elektrárnou ukázalo, že se v silné konkurenci v žádném případě neztrácejí. A to startovalo 56 rybářů z ČR.

„Naše družstvo se zaměřilo jen na lov větších ryb ve vzdálenosti asi čtyřiceti metrů. Cílem bylo umístit se v první polovině výsledků v každém ze čtyř sektorů,“ popisuje trenér a otec úspěšného svitavského závodníka Karel Netolický. „I když jsou mladí rybáři méně zkušení než ostatní soutěžící v první lize, troufám si říci, že v chytání na plavanou s nimi málokdo udrží krok,“ dodal.

Několikrát v průběhu tohoto kola se družstvu z Nového Strašecí včetně Patrika Netolického podařilo dosáhnout až na druhé místo v sektoru, což je fantastický výsledek v konkurenci mnohonásobných mistrů České republiky. „Celkově jsme se posunuli na páté místo, na druhé a třetí družstvu nám chybí jenom pár bodů,“ uvedl Karel Netolický.

Poslední kolo ligy, ve kterém chtějí jeho svěřenci potvrdil dosavadní výborné výkony a udržet současnou pátou pozici, se koná na Lužnici v Nových Dvorech.

(net, rh)