Návrat domů nebyl veselý. Na kontě Sádku ani Poličky nepřibyl ani jediný bod.

Stonava – Sádek 4:3

Branky: T. Švec, Stejskal, vlastní.

S favoritem odehráli Sádečtí vyrovnaný zápas. Po rozpačitém začátku a chybách sice prohrávali 0:2, ale soupeř neměl převahu a celek FS stále hrozil nebezpečnými brejky. Švec také do přestávky snížil na 1:2 a bylo o co hrát.

Ve druhé půlce Sádek ještě přidal a domácí začali mít s důsledným napadáním veliké problémy. Z toho pramenilo i nedorozumění obránce s gólmanem a vyrovnání „vlastencem“ na 2:2. Sádečtí neustále výborně bránili a vyráželi do brejků. Když po dobře zahraném signálu z trestného kopu zavěsil Stejskal pod břevno, senzační vedení bylo na světě.

Do konce zbývaly čtyři minuty, hosté měli čtyři fauly a Stonava zvyšovala herní obrátky. Dvě minuty před koncem fauloval na útočné polovině Mužík a zbýval jeden faul k devítimetrovému kopu pro Stonavu. K němu bohužel pomohl Stonavě Petr opět útočným faulem. Z devítky domácí půl minuty před závěrem vyrovnali. V samotném závěru se skvěle v pokutovém území uvolnil přes Mihulku zkušený Goj a nedal Paclíkovi šanci.

„Třicet sekund nám sebralo zasloužené body, protože si s námi Stonava nevěděla rady. Zápas rozhodlo selhání mladíků, kteří i přes opakované upozornění lavičky, aby zbytečně nefaulovali při útočení, asi neposlouchali. Za uznání od soupeře a diváků se bohužel body nedávají,“ litoval vedoucí mužstva Radek Češka.

Zlín – Sádek 4:1

Branka: Stejskal.

Ihned po velkém zklamání přišel další náročný zápas proti soupeři, který je nováčkem CL jen na papíře (je pokračovatelem loňského Benaga). Začátek byl opatrný a bez šancí na obou stranách. Poté se do zápasu vložil rozhodčí, když neviděl, že má Mihulka od soupeřova držení napnutý dres jako tětivu, a Zlín šel lehce do vedení.

Soupeř byl silově a takticky dobře vybaven. Ze svých smrtících brejků utekl až na 3:0. V tlaku a aktivitě Sádek neubral až do konce, stačil však pouze snížit Stejskalem na 3:1. eště jeden vydařený zlínský kontr zpečetil konečný výsledek.

„Utkání proti Stonavě bylo pro tým jak psychicky, tak fyzicky náročné a soustředit se hned po deseti minutách na další zápas nebylo lehké. Tým to však zvládl a příjemně překvapil sebe i soupeře. Výsledek se však nedostavil a klesli jsme na dno tabulky,“ pronesl Radek Češka.

Stínem duelu byly modré karty pro Stejskala a Mihulku, které znamenají stopku pro další utkání.

FS Sádek: Paclík – Škoda, Valta, T. Švec, Mihulka – Mužík, Petr, Navrátil, Stejskal.

Stonava – Polička 2:0

I ke druhému turnaji dávala Polička sestavu dohromady s velkými obtížemi a před souboji s kvalitními soupeři si nedělala přehnané ambice. Ale proti domácím byla k úspěchu nečekaně blízko. „Objektivně nutno uznat, že asi každý tým by měl bez osmi členů kádru problémy. Ti, kteří proti Stonavě nastoupili, však zahráli na své možnosti dobře,“ uvedl kouč Poličky František Švec.

Domácí měli po většinu času míč pod kontrolou, ale těžko se probíjeli přes zataženou a dobře pracující obranu Novabriku. Zkoušeli to převážně individuálními průniky a jedna střela do Dittrichovy sítě nakonec spadla. Po přestávce museli hosté obranu více vysunout a začali soupeře zlobit. „I v plné sestavě se nám málokdy stávalo, abychom se proti Stonavě dostali do takových šancí jako nyní,“ řekl Švec.

Tu úplně největší měl v závěru Vojtěch Král, který se po přečíslení dostal naprosto sám před prázdnou branku a jeho spoluhráči i celá lavička zvedali ruce nad hlavu. Leč jindy neomylný poličský střelec zakončil tuto stoprocentní příležitost příliš ležérně a mezi tři tyče se netrefil. Stonava v poslední minutě ještě přidala pojistku na 2:0. „Tenhle zápas nás může mrzet, remíza se dala uhrát,“ myslí si trenér.

Zlín – Polička 6:1

Branka: V. Král.

Druhý zápas Poličským zdaleka tak nevyšel, byť by leckoho napadlo, že Zlín bude slabším sokem než Stonava. Opak se ale ukázal být pravdou. První branku dal sice V. Král, ale během minuty Zlín vývoj otočil a převzal otěže. „Mrzí mě, že jsme nebránili tak dobře jako jindy, když vedeme. Zlín mě překvapil, hra na brejky mu maximálně svědčila,“ uznal Švec.

VPS Novabrik Polička: O. Dittrich – Koudelka, Vondra, Kovář – V. Král, Slováček, Kučera, Mužík.

Další výsledky – 2. turnaj: Prachatice – Běloves 5:2 a Vamberk 1:3, Větřní – Vamberk 4:5 a Běloves 4:4, Klatovy – Nový Bor 2:2 a Jilemnice 2:3, Chemcomex Praha – Jilemnice 4:1 a Nový Bor 7:1.

Pořadí: 1. Chemcomex Praha (12), 2. Stonava (12), 3. Zlín (9), 4. Vamberk (9), 5. Prachatice (7), 6. Jilemnice (6), 7. Polička (6), 8. Běloves (4), 9. Větřní (2), 10. Klatovy (1), 11. Nový Bor (1), 12. Sádek (0).

(rh, rč)